Mrazivá sobota na lyžích

16-17 sobota na lyzichV sobotu 7. ledna 2017 jsme uspořádali pro rodiče a jejich děti další ze sobot za školou, tentokrát sobotu na lyžích.

Účastnilo se jí, tak jako loni, 51 žáků, rodičů a učitelů, a zcela jsme tak zaplnili autobus. Ráno jsme si museli trochu přivstat do mrazivého rána, abychom byli na lyžování včas. Našim cílem bylo již osvědčené lyžařské středisko Paseky nad Jizerou, které vyhovuje z hlediska náročnosti sjezdových tratí, kvalitou služeb i cenou jízdenek.

Protože v posledním týdnu hodně nasněžilo, zvolili jsme po dohodě s řidičem sice delší ale o to bezpečnější cestu. Teploty se pohybovaly hluboko pod nulou až kolem -15°C.

Na hory jsme dorazili až kolem desáté, ale přivítalo nás dokonce sluníčko. Na nízké teploty pod nulou jsme si docela zvykli, sněhu bylo proti minulým letům dostatek i mimo sjezdové tratě, které byly velmi dobře připraveny. V provozu byly všechny vleky.

Většina účastníků byla velmi natěšena na lyžování, neboť to byla jejich letošní první zkušenost. Před polednem mohli rodiče svěřit zhruba na hodinku a půl své děti zkušeným instruktorům pnu řediteli Molčíkovi a zástupci panu Koreckému. Tuto možnost využilo tentokrát 11 dětí.

Po poledním občerstvení v místních pohostinných hospůdkách, kioscích a bufetech pak mohlo lyžování pokračovat za stejných skvělých, i když stále velmi mrazivých, podmínek.  Brzy bylo šestnáct hodin, ale rodičům ani dětem se kupodivu ani nechtělo domů.

Všichni byli nesmírně spokojeni a první letošní lyžování si nesmírně užili. Vládla skutečně skvělá přátelská atmosféra. Skončili jsme všichni zdraví, udělali závěrečnou fotečku, sbalili lyžařské vybavení a vydali se k domovu.

Ke škole jsme dorazili tentokrát až kolem osmé, ale spokojeni a příjemně unaveni.

video pana Chylíka otevřete zde                      napsal Petr Korecký