Mezinárodní den 6.C

16-17 Den 6C 1Ve středu 19. dubna před třídními schůzkami u nás v 6. C vyvrcholil projekt „Mezinárodní den 6. C“.

Jak to všechno začalo? Už sedm měsíců se navzájem poznáváme. Na počátku byl adaptační kurz v září, poté následovaly nejen všední dny v lavicích, ale i návštěvy výstav, muzeí, divadel a absolvování lyžařského kurzu.

16-17 Den 6C 2Postupem času jsme zjistlili, že naše třída je opravdu mezinárodní společností. Mezi námi je totiž pět dětí, které mají díky alespoň jednomu z rodičů kořeny i v jiné zemi: Dan má maminku z Chile, Patrik z Litvy, Ema ze Slovenska. Matijův tatínek je Srb a Woonghi má oba rodiče z Korei, navíc k Moravě, odkud pochází oba jeho rodiče, se hrdě přihlásil Tomáš.

Vznikl nápad lépe se seznámit s těmito zeměmi. O třídnické hodině se děti rozdělily do týmů. Pomocí myšlenkové mapy a práce s tablety si rozdělily úkoly.

16-17 Den 6C 3Ve středu 19. dubna začal den D. Z přinesených materiálů každý tým připravil prezentační plakát. Maminky s dětmi připravily krajové pohoštění a v 17:00, za hojné účasti rodičů, děti představily jednotlivé země.

Každý si zkusil, že mluvit před ostatními je opravdu velká zkouška. Ale týmy to zvládly na jedničku! Následná společná ochutnávka národních specialit ještě přispěla ke zdaru celé akce.

Můžeme říci, že se „Mezinárodní den 6. C“ opravdu povedl!

Za děti třídní učitelka Mirka Čejková