Sobota na lodích

16-17 Sobota na lodich 20aV sobotu 10. června jsme opět vyrazili na naši oblíbenou řeku Sázavu.  fotogalerie zde

Soboty se účastnil rekordní počet rodičů, učitelů a žáků naší školy. V Týnci nad Sázavou se nás nakonec sešlo 65.

Většina odjela na sraz Posázavským pacifikem společně z Hlavního nádraží v Praze, někteří se do Týnce dopravili po vlastní ose. Celý den panovalo krásné letní počasí, nálada byla výborná.

Protože poměrně dlouho trvalo, než jsme si vyzvedli lodě, tak jsme se na vodu dostali až kolem jedenácté. Vody v řece nebylo mnoho, ale i tak cesta byla poměrně příjemná a rychle ubíhala. V dobré kondici ji zvládali i méně zdatní jedinci. Na jezech jsme si pomáhali a celou dobu jsme pluli při tak velkém množství lodí dost pohromadě.

Na oběd na hráz do Kamenného přívozu jsme dorazili kolem půl druhé. Na hrázi bylo již plno lodí a nebylo jednoduché zde zaparkovat. Postupně se to však podařilo všem 26 lodím.

Následovala zhruba hodinová přestávka k lehkému občerstvení a odpočinku.

Do cíle v Pikovicích nás čekala již jen třetina cesty. Na půl hodiny jsme se ještě zastavili na koupání pod skálou u Luky pod Medníkem. Pak jsme už rychle spěchali, abychom včas odevzdali lodě. Do Pikovic jsme dorazili tak rychle, že někteří stačili stihnout vlak do Prahy ještě v 17:45. Se zbytkem jsme ještě pořídili společnou fotku.

Část účastníků se vydala na vlak do Čerčan. Ostatní využili ještě nabídky pana Svobody k návštěvě jeho chaty vzdálené asi 500m od železniční zastávky. Čekalo na nás úžasné pohoštění, které bylo velmi příjemné po celodenní námaze na vodě. Do Prahy se poslední účastníci dostali kolem půl desáté.

Akce se vydařila a už se všichni těší na příští rok. Že bychom změnili řeku?

Napsal Petr Korecký