IN FLIGHT CALL WITH PAOLO NESPOLI

.

17-18 IN FLIGHT CALL WITH PAOLO NESPOLI 1V pondělí 4.12. 2017 jsme se na poslední dvě vyučovací hodiny vydali na Karlovo Náměstí do fakulty strojní a elektrotechnické do budovy ČVUT.

17-18 IN FLIGHT CALL WITH PAOLO NESPOLI 2Zhlédli jsme pár přednášek o vesmíru, např. o tom jestli v naší galaxii žijí ještě jiné inteligentní bytosti, nebo o tom co je nejlepší palivo pro vesmírné rakety, kde nám předváděli pokus s balónky napuštěnými vodíkem, které vyletěli až ke stropu přednáškového sálu a poté hlasitě vybuchli. Na zlatý hřeb programu jsme tam bohužel již nebyli, jelikož jsme hned po první pause odcházeli. Další den (v úterý) jsme na hodině fyziky shlédli zaznamenaný lifestream, In flight call s italským astronautem sloužícím na ISS: Paolem Nespolim, ve čtyřech zemích (Rakousko, Itálie, Finsko a ČR) vybrali dvě otázky, na které se ptali pana Nespoliho zeptali. Česká republika jako jediná stihla tři.
                                                                                                          Mikuláš Smoleň, 8.A17-18 IN FLIGHT CALL WITH PAOLO NESPOLI 3V pondělí 4.prosince jsme byli se třídou v elektrotechnické fakultě v ČVUT na Karlově náměstí. Od 16:40 se tam uskutečnilo první spojení s vesmírnou stanicí ISS v České republice, vysílal se tam živě videohovor s italským astronautem Paolem Nespolim. Předtím byly na programu různé přednášky a pokusy týkající se vesmírů. Kdo spojení s vesmírnou stanicí ISS nestihl, tak jako já, tak si může pustit záznam na internetových stránkách České televize. Akce se mi moc líbila a byl jsem rád, že jsem se takové akce mohl zúčastnit.

     Marek Švejda, 8.A

17-18 IN FLIGHT CALL WITH PAOLO NESPOLI 4Volání jsem sice neviděla živě, ale moc se mi to líbilo. Přišlo mi zajímavé že s námi telefonoval, a přitom byl ve vesmíru, a logicky na něj nepůsobila gravitace. Byla zde také možnost vyzkoušet si virtuální realitu. Zkoušet sestavit vesmírnou raketu, nebo ovládat sondu, a také vzít nějaký předmět a hodit s ním ve stavu beztíže. Já sama jsem si to zde nevyzkoušela, protože to už znám, ale moje kamarádky si to zde zkusily.

    Edita Vaculíková

17-18 IN FLIGHT CALL WITH PAOLO NESPOLI 54. prosince, v pondělí jsme byli na Karlově náměstí v budově ČVUT na akci "Voláme do Vesmíru". Akce Měla bohatý program, který obsahoval řady přednášek, zkouška VR brýlí, pokusy a jako třešnička na dortu video hovor s Paolem Nespolim (astronaut z ISS). Akce se mi líbila, bohužel byla moc dlouhá, takže jsem tam nemohl zůstat až do konce.                                                                     

                                                                                                                                   Tobiáš Martínek, 8.A

 


                                                                                              Zpracovala: Lenka Podzimková

                                                                                              Fotografie: Olga Jarčíková