9.A - Fakulta architektury

.

V pátek 15. prosince vyrazila celá 9. A s panem učitelem Švecem v čele na prohlídku a workshop do ČVUT - Fakulty architektury. Na místo jsme dorazili kolem osmé, odložili si věci a vyrazili na prohlídku.

Viděli jsme model budovy, jedno ze čtyř atrií, několik ateliérů a přednáškový sál. Prohlídka byla zajímavá a mnohým z nás se tato budova opravdu zalíbila.

Po krátké přestávce, kdy jsme zmohli automaty na občerstvení, jsme se usadili do kroužku v místnosti zvané akvárium a vyslechli si povídání o městských mobiliářích doprovázené prezentací.

To předcházelo workshopu, kdy jsme si měli navrhnout i vyrobit kus svého vlastního městského mobiliáře. Tento bod programu byl pro většinu z nás nejzajímavějším a nejzábavnějším. A návrhy a modely, jež nakonec vznikly, byly opravdu rozmanité - od antistresových a různě nastavitelných laviček přes čtecí a sportovní koutky až k interaktivním parkům a relaxačním stáním.

Nikdo z nás si naštěstí při výrobě modelů nic neuřízl a vrátili jsme se celí a v dobrém rozpoložení. Celý den jsme si všichni užili, a když už ne kvůli prohlídce a workshopu, tak kvůli tomu, že jsem se alepsoň ulili z vyučování.

naše návrhy městského mobiliáře si prohlédněte zde, líbí?                     Kuba Jelínek, 9.A