Úžasná sobota na lyžích

Sobota - lyžeV sobotu 6. ledna 2018 jsme uspořádali pro rodiče a jejich děti další ze sobot za školou, tentokrát sobotu na lyžích.

Účastnilo se jí 60 žáků, rodičů a učitelů a zcela jsme tak zaplnili autobus. Ráno jsme si museli trochu přivstat, abychom byli na lyžování včas. K lyžování jsme vybrali již osvědčené lyžařské středisko Paseky nad Jizerou, které vyhovuje z hlediska náročnosti sjezdových tratí, kvalitou služeb i cenou jízdenek.

Protože v poslední týdnu hodně pršelo, měli jsme obavu o průběh celého dne. Předpověď na sobotu však byla docela příznivá. Na hory jsme dorazili těsně po deváté. Přivítala nás mlha, která by se dala krájet. Vidět bylo sotva do čtvrtiny sjezdovky. Sněhu bylo ale dostatek i mimo sjezdových tratí, které byly velmi dobře připraveny a v provozu byly všechny vleky.

Většina účastníků byla velmi natěšena na lyžování, neboť to byla jejich letošní první zkušenost. Před polednem mohli rodiče svěřit zhruba na hodinku své děti zkušeným instruktorům Báře, Denise, řediteli Molčovi a zástupci Kordovi. Tuto možnost využilo tentokrát 19 dětí.

Po poledním občerstvení v místních pohostinných hospůdkách, kioscích a bufetech pak mohlo lyžování pokračovat. I když bylo dost teplo, tak sjezdové tratě zůstaly poměrně kvalitní až do večera. Brzy bylo po šestnácté hodině, ale rodičům ani dětem se kupodivu ani nechtělo domů. Všichni byli nesmírně spokojeni a první letošní lyžování si nesmírně užili. Vládla skutečně skvělá přátelská atmosféra.

Skončili jsme všichni zdraví, udělali závěrečnou fotečku, sbalili lyžařské vybavení a vydali se k domovu. Ke škole jsme dorazili tentokrát už kolem sedmé spokojeni a příjemně unaveni.

Napsal Petr Korecký