Česká televize v ZŠ Bílá

17-18 karty 1Dnes u nás ve škole natáčela Česká televize pro stanici Déčko inspirativní ukázky, jak lze rozvíjet dětskou fantazii pomocí karet Imaglee.

17-18 karty 2Zjevně stačí dát dětem do ruky karty, drobný návod a o další náměty na hry se už žáci postarají sami. A může jít i o vzdělávací aktivity. Učí se, spolupracují, rozvíjejí fantazii, aniž by si to uvědomovali. Někteří žáci 7. ročníku se natáčení aktivně zúčastnili. Za odměnu obdrželi balíček karet, který hned využili i žáci v jiných třídách nejen k vytváření příběhů, ale i nových karetních her.

Lenka Podzimková

Příběhy karet Imaglee

Žil byl jeden býk, konkrétně král Bejk IV. Měl osm hradů a na jednom z těch hradů krásnou kabelku. Jeho protivníci, král Méďa Béďa VI. a Lvíček Míček Nultý, mu jednoho dne zatelefonovali. V tu chvíli, když Lvíček Míček Nultý volal Bejkovi IV., Bejk IV. kreslil tužkou domeček, ve kterém bydlela kočka. Lvíček Míček Nultý nejdříve žvanil o labuti, která spatřila velkého medvěda s šálou, který šel přes most a na mostě uviděl ležet brýle. Když medvěd přešel most, tak uviděl kozoroha, labuť a slona, jak prodávají nanuky a zmrzlinu. Medvěd si jednu koupil a taky k tomu dostal tulipán a starou botu. Poté pokračoval dále a potkal opici s korunkou na hlavě, jak bubnovala do rytmu jedoucí lokomotivy. Opodál stál pes a prodával kulichy, trenýrky a sem tam nějaká trička. Kočka prodávala zase třeba lodičky, slony, kteří vypadali jako fontána, koloběžky a nádherné fotografie z fotoaparátu, na kterých byla spousta psů hledících vzhůru na horkovzdušný balón. Když mu král Bejk IV. připomněl, proč mu volá, tak Lvíček Míček Nultý začal blábolit o opici žijící na ostrůvku se dvěma palmami, hodinkami na ruce a v druhé ruce s parfémem, kterým se snažila navonět obrázky lva a antilopy v lese, který ležel na ostrově za tím opičiným. V lese ležel hřeben a činka.

Václav Akrman, 7.A

Šla jsem kreslit labuť s klokanem. Pak jsem zavolala do zahradnictví a dali mi za korunu cibulky. Pak jsem koupila lva, co voněl jako dítě. Koupila jsem si zmrzlinu, ale lev mi ji snědl. Vyfotila jsem se s kalhotami a s kočkou. Pak jsem jela a potkala v horách medvěda s čepicí. Opice nám přijela na koni z Madagaskaru s bubnem. Pak jedna gorila s brýlemi posilovala a měla Apple watch. V lese byl další kůň na koloběžce a pil z fontány. Přivázali jsme ho šálou k mojí tašce a pak jeli domů. Před domem seděla kočka se slonem a psem.Pes držel triko se psem. Pak ten medvěd se slonem vyjeli na loď a já jim řekl: „Těšte se! Ta labuť, co jsme

nakreslili, ožila díky býkovi s velkýma nohama.“ Jel zrovna vlak přes most, když tam skákal klokan na hrad. A tak mám ZOO.

Anna Doubravová, Magdaléna Frantíková, Vendula Skleničková, Veronika Giger, 6.B