Vítězství ve vybíjené děvčat ze čtvrtých a pátých tříd „ Co jsme? Bílá!

17-18 vybijena devcata 1 “ Tak zněl pokřik děvčat ze čtvrtých a pátých tříd, která se zúčastnila obvodního kola ve vybíjené na ZŠ Petřiny. A slyšet byla rozhodně nejvíc ze všech pěti týmů.

Velká bojovnost a odhodlání zdolat soupeřky se v týmu našich děvčat projevovala od samého začátku turnaje. Prvním  soupeřem byla děvčata ze ZŠ Petřiny. Naše hráčky naprosto perfektně dodržely stanovenou taktiku nezaváhat v počátku zápasu a překvapit soupeřky rychlým útokem. Po prvním poločase jsme vedli 8:0 a rázem jsme si získali respekt všech soupeřek i uznání rozhodčího za skvělou hru. Ve druhém poločase jsme vybili ještě další tři hráčky. Soupeřkám se podařilo za 14 minut hry vybít pouze jedinou hráčku z našeho týmu.

17-18 vybijena devcata 2Druhou školou, se kterou jsme poměřili síly, byla ZŠ Červený Vrch. Naše hráčky nastupovaly s respektem ze soupeřek, ale i se stejnou taktikou a odhodláním. Zase to vyšlo. Soupeřky jsme převálcovali 15:3.

Třetí zápas nás čekal se ZŠ Emy Destinnové. Slečny z „Destinky“ se nás docela bály a my jsme si na ně věřili. Neměli jsme za cíl pouze vyhrát, ale vybít celé družstvo. Soupeřky nás ale při hře docela zaskočily.  Nepředvedli jsme dobrou hru, naopak soupeřky sehrály svůj nejlepší zápas za celý turnaj. Přesto jsme vyhráli 13:8. 17-18 vybijena devcata 3

Poslední zápas sliboval skvělý sportovní zážitek. Dvě družstva bez jediné prohry, dvě družstva s touhou postoupit do městského kola - ZŠ Bílá a ZŠ Pod Marjánkou. Děvčata předvedla nádherný zápas, kdy bylo těžké udržet emoce na uzdě. V hale to bouřilo, fanoušci křičeli. Jméno naší školy se rozléhalo po celé hale. Holky z „Destinky“ s námi chodily i na pokřik. První poločas jsme prohráli o jeden život, druhý poločas jsme vyhráli o tři životy. Celkové vítězství tedy patřilo nám. Naše holky byly šťastné. Byly mezi nimi ostřílené sportovkyně, ale i slečny, pro které medaile z vybíjené byla jejich první medailí vůbec.

Po cestě nazpátek holky brebentily a nejvíc řešily, co tomu řeknou kluci a jak budou všichni naším vítězstvím překvapeni. Jediné, co je v tu chvíli trápilo, bylo to, že se městské kolo bude konat až 22.5. To je přece za strašně dlouho a ony už zase chtějí vyhrát.

17-18 vybijena devcata 4Naši školu skvěle reprezentovaly : Ella Norlin a Adélka Kodešová ze 4.A, Lucka Činková a Adélka Mrkvičková ze 4.C, Maruška Akrmanová a Eliška Zborníková z 5.B a v neposlední řadě Sofka Almadana, Maty Beránková, Kája Brychcínová, Emma Janoušková, Danny Nováková a Marjánka Tomanová z 5.C.

Napsala Markéta Kratochvílová