Velikonoce ve školní družině

„Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný a úplně to největší!“

Na „Modré pondělí“ odpoledne opět naši malí kuchaři a kuchařinky přišli do školní kuchyňky, kde tentokrát pekli a zdobili velkolepé perníkové kraslice.

Z připraveného vychlazeného perníkového těsta vytvořili bochánky a na pomoučněném vále rozváleli těsto na silnější plát.

Z papíru vystřihli tvar velikého vajíčka, přiložili na plát šablonu a vyřízli vejce, které opatrně přenesli na plech. Asi po 15 minutách pečení všichni z trouby vyndali voňavé perníkové kraslice.

Po vychladnutí každý kraslici ozdobil barevnou polevou. Pomocí špejle malovaly děti na kraslice jarní motivy – kytičky, ptáčky, srdíčka, sluníčka, zajíčky, …

A kraslice byla hotová! Sliny se jen sbíhaly.

Také výtvarné dílny každého oddělení školní družiny před Velikonocemi byly ve znamení oslav jara. Děti vyráběly a malovaly barevná vajíčka, zajíčky a beránky, pletly dekorační pomlázky z krepového papíru a špejlí nebo si jen tak o Velikonocích povídaly a četly a těšily se na jarní sluníčko a nové léto!

krásné fotky otevřete zde               napsala Eva Koucká