Školní družina pekla „mini pizzy“

17-18 SD pekla minipizzu 11  kopieBylo deštivé odpoledne 16. 4. 2018 a ve školní kuchyňce se opět sešli naši malí kuchtíci a kuchtičky ze školní družiny, aby připravili a upekli oblíbené jídlo z italské kuchyně „mini pizzy“ obložené sýrem, šunkou, vejci, čerstvou zeleninou a dalšími dobrotami podle výběru dětí.

Nejdříve si všichni z těsta udělali malý bochánek, ze kterého pomocí válečku na nudle vytvořili kolo. Pak potřeli pizzu olejem a kečupem. Kdo byl hotový, mohl začít pokládat na pizzu šunku, sýr, zeleninu, olivy a uvařená vejce.

Nakonec každý podle chuti pizzu posypal nastrouhaným sýrem a pizzovým kořením a dal péct do trouby. Asi po 20 minutách jsme s dětmi začaly z trouby vyndavat lahodné krásně vonící mini pizzy. Každý si pizzu dal na tácek a pyšně si ji odnášel domů na ochutnání.

Již se těšíme na příští kroužek vaření, kdy budeme péct borůvkové lívance nebo muffiny zdobené čokoládou.

fotografie otevřete zde                                                Dobrou chuť přeje kuchtička Evička