Veselá sportovní olympiáda ve školní družině

Dne 31.5.2018 odpoledne v rámci celoročního projektu školní družiny „Tajemství klíčů“ proběhla na zahradě „Na Kocínce“ akce všech oddělení „Veselá sportovní olympiáda“.

Na 16 stanovištích jsme připravili neobvyklé sportovní soutěže, spíše zábavného charakteru. Například - koulení obruče po rovné dráze, hod medicinbalem do dálky, závody po čtyřech, hod ringo kroužkem, skok přes potok, balancování s tyčí, atd.

Největší zájem měly děti o discipliny – chůze se zavázanýma očima podle nataženého lana, přetahování dvojic přes středovou čáru, skoky k různě zavěšeným kuželkám, koulení míčků do vrchu nebo házení míčků do různě velkých nádob a úspěch měla i páka a čarování s kartami. Většina dětí si ráda dokazuje, že je šikovná, že úkol zvládne. Proto jsme dali dětem možnost, aby si samy vybraly v kterých disciplinách budou soutěžit a v jakém pořadí. Ve většině disciplin mohli vyhrát i ti nejslabší závodníci a zažít si pocit a radost z vítězství.

Dále byla pro děti připravena vědomostní soutěž s názvem „Sportujeme po celý rok“, kdy děti řešily úkoly týkající se známých sportů a sportovců, kteří byli slavní v minulosti nebo jsou hodně známí dnes.

Odpoledne uběhlo všem velmi rychle, přálo nám i pěkné počasí a bylo vidět, že dětem se veselé sportování a hry líbí. Proto se již všichni těšíme na poslední celodružinovou červnovou akci, kdy budeme procházet bludištěm a hledat klíč k truhlici s družinovým pokladem!

fotogalerii z olympiády otevřete zde    napsala Eva Koucká