Úspěch žáků v městském kole a na mistrovství republiky v T-ballu základních škol

Ve středu 30. 4. jsme se nakonec přes všechny úvahy účastnili turnaje v městském kole T-ballu.

V základní sestavě byli pouze 3 hráči z obvodního kola, neboť ostatní se účastnili studijního pobytu v Anglii a Francii. Na městské kolo jsme se tedy přihlašovali s velkým zpožděním a čekali jsme, zda nás pořadatel do soutěže vůbec vezme.  Turnaj se konal v nádherném areálu Eagels v Krči.

Nastoupili jsme pouze s deseti hráči, to znamená, že jsme měli pouze jednoho člena na případné střídání. Trojici z obvodního kola doplnili především žáci sedmého a devátého ročníku. Neměli jsme co ztratit, nálada a odhodlání bojovat byla skvělá. Bojovný pokřik „Černá, bílá“ nám dodával velkou sílu.

Již první zápasy ale naznačily, že se můžeme spolehnout na skvělou hru bratří Morganů, kterou výborně doplňovali ostatní jako Vašek Akrman, Ondra Večerka, Štěpán Šebrle, Vojta Mádl a Šimon Pérez. S přehledem jsme porazili ve skupině rozdílem víc jak deset bodů nejprve ZŠ Filosofskou 13 : 1, a pak i svého druhého soupeře ZŠ Jakutskou 15 : 1. V semifinále jsme narazili na ZŠ Radotín a souboj byl už zcela vyrovnaný. Po třech výměnách jsme prohrávali už 6 : 10. V další fázi utkání se nám dařilo soupeře vždy velmi rychle vyautovat, postupně jsme ztrátu vymazali a nakonec zvítězili 16 : 13. Ve finále jsme po vlastních chybách v poli už prohrávali dokonce 4 : 10. Podařilo se nám otočit na 16 : 11 a jen se štěstím v závěru se nám podařilo zvítězit 16 : 15.

Chlapci dokázali nesmírnou bojovnost a jsem na ně hrdý. I přes nepříznivý vývoj zápasů v semifinále a finále se nám podařilo celý turnaj vyhrát. Školu reprezentovali: Ben Morgan ze 6.A, Vašek  Akrman, David Chundela a Vojta Mádl ze 7.A, Oliver Morgan a Egon Černý z 8.A, Michal Koštoval, Šimon Pérez, Štěpán Šebrle a Ondra Večerka z 9.A

O týden později ve středu 6.6. jsme pak odjeli ve třech autech na Mistrovství ČR základních škol v T-ballu, které se již tradičně konalo v Chocni. Bylo krásné počasí, cesta proběhla bez potíží, nálada v družstvu byla výborná. Po příjezdu žáků ze studijních pobytů v Anglii a Francii se ustálila i sestava družstva.

Škoda jen, že nemohli odjet pro nemoc a zranění Štěpán Šebrle a Ondra Večerka, kteří skvěle zahráli v městském kole v Praze. Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách a dále se pak bojovalo o pořadí. Průběh utkání byl jednoznačný v náš prospěch. Postupně jsme porazili ZŠ Slovácká Břeclav 20 : 3, ZŠ Hluboká nad Vltavou 21 : 2 a ZŠ Lednice 11 : 1.

Mezi zápasy jsme se stačili i naobědvat ve školní jídelně ZŠ Fingerova. Výběr jídel byl dokonce z pěti možností. Většina si dala buchtičky.

Chystali jsme se na finále a věřili v obhajobu vítězství z minulého školního roku. Skutečnost však byla zcela jiná. Nerozhodný stav 0 : 0 byl však pouze první směnu. Soupeř byl fyzicky mnohem vyspělejší a díky tomu i silnější na pálce. Nám se přestalo dařit i v poli a drobnými chybami soupeř zvyšoval svůj náskok. Vůbec se nám nepodařilo soupeře prostřelit nebo umístit odpal tak, abychom získali alespoň jeden bod. Jako bychom pálili do zdi. Míče se odráželi zpět a soupeř nás velmi rychle autoval. S Česko Anglickým gymnáziem České Budějovice jsme prohráli jednoznačně po šesti směnách 0 : 10. Jejich specializace v hodinách tělesné výchovy se vyplatila. Přesto se domnívám, že jsme neudělali ostudu, bojovali jsme až do úplného konce a prohráli pouze ve finále proti zkušenějšímu a silnějšímu soupeři.

Náš tým je i příslibem do budoucna, neboť z devátých ročníků odcházejí ze školy pouze dva žáci. Letošní stříbrná medaile je skvělá. Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Děkuji panu Morganovi, že nám pomohl při koučování a pomohl část družstva bezpečně dopravit na turnaj.

Školu reprezentovali: Ben Morgan ze 6.A, Vašek  Akrman, David Chundela , Vojta Mádl a Kuba Yamato ze 7.A, Oliver Morgan, Kryštof Kalina a Eliáš Michal z 8.A, Míša Jahodová z 8.B a Lukáš Kepka a Šimon Pérez  z 9.A.

fotografie otevřete zde                  napsal Petr Korecký