Pobytový kurz 3.A v RS - Lužnice v Dobronicích u Bechyně

.

Na konci letošního školního roku vyrazily do přírody děti z 3.A.

Bylo to na pobytový kurz od 11.6.2018 do 15.6.2018. Pěkný týden strávily v rekreačním středisku Lužnice v jižních Čechách v malebném údolí řeky Lužnice poblíž Dobronic u Bechyně. 

Děti byly ubytovány v samostatných chatách přímo na břehu řeky v těsné blízkosti rozsáhlého jehličnatého lesa. 

Hned první den si děti prohlédly a udělaly mapky nejbližšího okolí a seznámily se s řekou Lužnicí. Protože bylo pěkné počasí koupaly se, zkoumaly břeh řeky, zvláště rostliny a živočichy a snažily se zjistit jejich názvy. 

Další den se počasí trochu zhoršilo, ale nám to nevadilo a udělali jsme si pěší výlet k dobronickému kostelíčku, zřícenině dobronického  hradu a Stádleckému mostu, který je unikátní stavbou v Čechách. 

V noci děti zažily pravou bouřku s hromy a blesky, po které se značně ochladilo. Ráno se všichni teple oblékli, vyzvedli si balíčky s obědem a vyrazili na celodenní výlet do Bechyně. Během týdne děti plnily různé úkoly formou her a soutěží. 

Svou fyzickou zdatnost si děti vyzkoušely při četných vycházkách do lesa, výletech i míčových hrách. Děti se také učily hospodařit se spotřebou elektrické energie, kdy zjistily, že elektřina také něco stojí. Například : Když budou v chatkách všude svítit do rána, nezbude elektřina na teplou vodu a budou se sprchovat studenou. 

Svoje výtvarné a pracovní dovednosti si vyzkoušely při výrobě „Lapačů snů“ z různých materiálů.

Pobytový kurz se vydařil, i když bylo trochu deštivo, všichni si domů odváželi spoustu nových zážitků, dojmů, poznatků, odměn i diplomů. 

fotogalerii otevřete zde                    napsali Eva a Jaroslav Kouckých