Týden v přírodě

5. A a 5. B se 1. 10. 2018 vydaly na výletový pobytový kurz.

Po příjezdu na místo se všichni rozdělili do chatek, vybalili si a pak všichni šli na oběd. Po obědě byl plánován výlet do Doks, ale kvůli špatnému počasí se odložil na úterý. Když pršelo, pokojové skupiny si měly vymyslet erby a názvy a pokřiky. Nebudu psát, co přesně, ale některé erby, názvy i pokřiky byly vtipné, zajímavé atd. po ukázce všech erbů se rozdělily skupiny a hrála se hra. Na hřišti, kde se hrál fotbal, se rozmístily kousky obrázků se Čtyřlístkem, byly na barevných obrázcích a týmy měly obrázky složit. Večer šli brzo spát, připadalo jim to zvláštní. Asi deset minut po večerce přišly paní učitelky, že je bojovka. Honem se oblékli a šli ven. Mohli jít po dvojicích nebo jednotlivě. Šli po svítících balóncích. Na konci se ozvala rána a stála tam mrtvá nevěsta. Dala jim výslužku a mohli jít.

2. 10. se po snídani hrála počítací hra. Po obědě mohli za příznivého počasí konečně vyrazit do Doks. Cesta vedla přes Lidl, kde si koupili něco na zub. Potom Kik, kde kupovali spíš takové blbůstky. Nakonec bylo náměstí s možností koupi kebabu, zmrzliny nebo pečiva v pekárně. Večer jako třešnička na dortu byla módní přehlídka. Byly tam gymnastky, jednorožec, siamská dvojčata...

3. 10. celodenní výlet začal hned po snídani. Šlo se kolem Máchova jezera, Starých Splavů a Čerti a Vlčí roklí a pak zpět. Už v první rokli začaly děti kvílet, že je bolí nohy a že je to strašný výlet. Ale někdo byl vytrvalý. Cestou bylo pár pauz a plno mluvících her a povídání, aby cesta utíkala rychleji. Nakonec se z 15 kilometrů vyklubalo 24. Večer začala diskotéka, která byla trochu poznamenaná únavou.

4. 10. učitelé domluvili prohlídku na Bezdězu. Cesta nahoru byla pro hodně lidí strašná. Měli tam být v 10:00, takže pomalu běželi, lezli skoro po skalách. Tam byla prohlídka, pomodlili se, pomučili a vyškrábali na věž. Výhled = krása! Jako odpolední hra bylo skládání pověsti o založení Máchova jezera. Večer se role obrátily a hry dělaly děti pro dospělé.

5. 10. se dobalily kufry, vzaly se Kinedryly a okolo poledne se opět vrátili do Prahy. A tak skončil pobytový kurz v přírodě.
Matouš Musil, Tereza Nová, Evelína Heyrovská, Jakub Hedrlín, Anna Kuklíková

fotogalerii otevřete zde