Úspěch žáků v minifotbalu

V pondělí 8.10. se naše družstva mladších i starších žáků účastnila bojů ve skupinách o postup do finále v minifotbalu.

Turnaj se konal na umělém trávníku SK Aritma v blízkosti areálu koupaliště Džbán. Hrálo se 2 x 8 minut hrubého času v pětičlenných skupinách v počtu 4 + 1. Do finále postupovali první dva ze skupin.

Panovalo krásné podzimní počasí, po ránu byla na trávníku ještě silná rosa. Hrát se začalo v půl deváté. V obou skupinách jsme měli stejné soupeře. Vývoj zápasů u starších žáků se pro nás již od začátku vyvíjel jednoznačně v náš prospěch. Chlapci zvítězili postupně nad ZŠ Věry Čáslavské 1 : 0, nad ZŠ Na Dl.lánu 15 : 0, nad ZŠ TGM Ruzyně 7 : 4 i nad ZŠ Jana Wericha 6 : 0. Skvěle chytal David Chundela, postupně se rozehráli Martin Rada, Filip Zíka, Kryštof Urbánek, Marek Švejda i Honza Vožický. Branku se podařilo dát dokonce i Filipu Doskočilovi. Ze skupiny postoupila nakonec ZŠ TGM.

Mladší žáci si postup museli vybojovat. Porazili ZŠ Věry Čáslavské 2:0, potom však ve vyrovnaném zápase prohráli se ZŠ Na Dl.lánu až v samotném závěru 0:2. Ve třetím zápase to třech minutách proti ZŠ TGM Ruzyně vypadalo rovněž na prohru. Po střídání se však hra oživila a z nepříznivého stavu 0:2 se chlapcům podařilo otočit skóre na 4:2. V závěrečném utkání jsme pak porazili ZŠ Jana Wericha 13:0 a postoupili jako druzí do pátečního boje o medaile.

Starší hráli v pětičlenné skupině každý s každým. Byli oslabeni o brankáře Davida Chundelu, kterého nešťastně o tělesné výchově zranil spolužák. Do branky tak nastoupil náhradník Vašek Akrman, do obrany pak i Matyáš Koudelka. Chlapci postupně porazili ZŠ Pod Marjánkou 2:0, kdy se nádhernou střelou do šibenice při jedné z branek blýsknul Martin Rada. Nad ZŠ TGM vyhráli 12:1 a nad ZŠ Červený vrch 5:1. V posledním utkání o celkové vítězství nastoupil do branky Kryštof Urbánek. Hráli jsme proti ZŠ Marjánka, kterou reprezentovali výhradně mladí fotbalisté Sparty. Zpočátku to byl docela vyrovnaný zápas plný osobních soubojů, těsně před poločasem jsme však inkasovali a nakonec prohráli 0:3. Neměli jsme nikoho kvalitního na střídání a sehranost soupeře byla nakonec znát. A to Kryštof vychytal ještě několik vyložených šancí. Chlapci byli zklamáni. Podali však vynikající výkon a určitě si zaslouží obdiv a uznání.

Školu vzorně reprezentovali: David Chundela, Vašek Akrman, Matyáš Koudelka, Honza Vožický, Marek Švejda, Filip Doskočil, Kryštof Urbánek, Martin Rada a Honza Zíka.

V mladší kategorii žáků 6.-7.tříd postoupilo do boje o finále celkem šest družstev. Hrálo se tedy nejprve ve dvou tříčlenných skupinách. Opět jsme narazili na ZŠ Marjánka s fotbalisty Sparty a hned v prvním utkání prohráli 0:5. V druhém utkání šlo o všechno. Byla tu ještě šance zahrát si o celkové třetí místo. Stačila nám remíza. Bohužel jsme se příliš celou dobu moc tlačili do útoku, a tak po jedné z mnoha šancí jsme dvě minuty před koncem nakonec dostali branku. Závěrečný nápor už byl dost neškodný, a tak jsme prohráli se stejným soupeřem ze skupiny ZŠ Na Dl.lánu tentokrát 0:1. V boji o páté místo jsme proti ZŠ Dědina dobře začali a vedli brzy 2:0. Soupeř po nádherném trestném kopu z poloviny hřiště snížil, a po té i vyrovnal na 2:2. Kopali se penalty, v kterých pak v šesté sérii rozhodl kapitán David Ungerman. V silách našeho družstva byl určitě i lepší výsledek, ale trocha štěstí se k nám tentokrát obrátila zády. Nejlepším žákem našeho družstva byl Ben Morgan.

Školu reprezentovali: Kryštof Horák, Andreas Mareš, Nikola Šaljic´, Tomas Donadello, David Ungerman, Ben Morgan, Ondra Tůma, Jakub Kratochvíl a Štěpán Bubeník.

Školu vzorně reprezentovali: David Chundela a Matyáš Koudelka ze 6.A, Honza Vožický a Tomáš Zitta ze 6.B, Vítek Budínský, Šimon Hořt a Marek Švejda ze 7.A a Kryštof Urbánek, Martin Rada a Honza Zíka ze 7.B.

fotografie otevřete zde            napsal Petr Korecký