Studijní pobyt - Berlín 15. -19. 10. 2018

V říjnu 2018 němčináři absolvovali studijní pobyt v hlavním městě Německa - Berlíně. Děti bydlely v německých rodinách a měly třídenní výuku německého jazyka.

V pondělí v odpoledních hodinách jsme dorazili do Berlína a navštívili budovu parlamentu, Bundestag. Dále jsme prošli centrem města až k televizní věži. Odtud se nám naskytl krásný výhled na celý Berlín. V úterý dopoledne jsme měli výuku a odpoledne jsme popojeli do blízkého města Postupimi. Jako první jsme navštívili zámeček Cecillienhof, kde se konala Postupimská konference. Potom jsme se přesunuli na zámek Sanssouci, kde jsme si prošli zámecké zahrady. Poslední zastávkou dne bylo centrum Postupimi, kde se nachází malá Braniborská brána. Ve středu jsme navštívili Neues Museum, egyptské sbírky na muzejním ostrově a Checkpoint Charlie. Ve čtvrtek jsme měli poslední dopolední výuku. Odpoledne jsme byli na zámku Charlottensburg, na pomníku Holocaustu, u Berlínské zdi a v DDR muzeu. Poslední den jsme se rozloučili s rodinami a autobusem dojeli k East Side Gallery. Prohlédli jsme si velkou Braniborskou bránu, za 2.sv.v. poničený kostel Gedächtniskirche a pak nás už čekal návrat domů.

Celkově byl náš pobyt v Berlíně velmi povedený a máme na co vzpomínat.

fotogalerii otevřete zde              Lucie Klupáková a Erika Vindemanová, žákyně 8.A