Přírodovědný klokan v Bílé

V letošním školním roce se naši žáci 8. a 9. ročníků prvně zúčastnili celorepublikové soutěže "Přírodovědný klokan", která vznikla po vzoru mezinárodní soutěže "Matematický klokan".

V soutěži jsou úlohy ze všech oblastí přírodních věd - biologie, fyziky, chemie, zeměpisu a matematiky. Soutěž není vůbec jednoduchá, obzvlášť pro nás učitele, kteří jsme jednooborově zaměřeni.

Na prvním místě se v naší škole umístili žáci Alexandr El Tohami a Vilém Cibulka, dalších skvělých výsledů dosáhli a ocenění získali Marie Hrabálková, Matyáš Lachor, Egon Černý, Tomáš Pokorný, Matěj Svěrek, Daniel Ciněk, Adam Barborik, Vítek Peterka, Šimon Přibyla, Filip Stahl, Matouš Hála, Adam Černý, Nikol Švecová, Anna Molčíková, Matyáš Koudelka, Denis Mašek, Kryštof Masák.

Nejlepšího průměrného výsledku na naší škole dosáhli žáci 9.B. Tento výsledek o několik procentních bodů přesahuje celorepublikový průměr.

Všem žákům děkujeme za účast a nejúspěšnějším gratulujeme.

Za organizátory soutěže

Lenka Podzimková