Plavecký výcvik tříd 4. B a 4.C

V pátek 12. 10. jsme se vydali se žáky 4. B a 4. C  na Lipno. Čekal nás tu týden plný dobrodružství, zábavy a zejména intenzivní výuka plavání.

Hned po příjezdu zamířila 4. C do bazénu, kde se uvítala s instruktorkami Terkou, Gabčou a Anetou a proběhlo rozdělení dětí do skupin, žáci 4. B se zatím ubytovali. Poté se třídy vyměnily a společně se sešly zase u večeře.

O víkendu plavecký výcvik neprobíhal, proto bylo možné důkladně prozkoumat okolí. Navštívili jsme Království lesa (úžasné lesní hřiště), naučnou stezku Lipno a svezli jsme se toboganem. Večer si děti užily šifrovací hru. Všechny týmy dokázaly projít stanoviště v rekordním čase a žádná šifra nezůstala nevyřešena, což nás velmi potěšilo.

Od pondělí pak začala výuka plavání. Plavalo se dopoledne i odpoledne a v průběhu týdne byla na všech znát narůstající únava. I přesto jsme našli sílu na večerní aktivity – vytvořili jsme originální trička, zatančili si, sehráli divadelní vystoupení a uspořádali turnaj v Pukecu. Během týdne dělaly děti v plavání velké pokroky a v průběhu čtvrtka ukázaly, co všechno se naučily. Užily si také zábavné aktivity v bazénu, při kterých se pořádně vyřádily. Pak už nadešel poslední den našeho pobytu. V pátek 19. 10. jsem šli do bazénu naposledy. Hrály se hry, rozdávalo se mokré vysvědčení a proběhlo velké loučení s instruktory.

Cesta do Prahy proběhla velmi klidně a ve znamení velkého těšení na rodiče. Pobyt byl dlouhý a náročný, ale všichni jsme si ho užili a děti zdokonalily a prohloubily svoje plavecké dovednosti.

fotky otevřete zde