Exkurze osmiček ve Staré čistírně

Prohlídku areálu bývalé Staré čistírny odpadních vod 1906 v Bubenči žáci osmých ročníků absolvovali s průvodcem v rámci výuky chemie.

Děti viděly původní prostory s pozůstatky původních technologických zařízení – a to jak pro vlastní čištění odpadních vod a související provoz (např. kalové hospodářství), tak pro zajištění pohonu strojů (parní strojovna a kotelna).

18-19 8A u vchodu do Stare cisticky18-19 8A ve strojovne18-19 8B u vchodu do Stare cisticky18-19 8B v podzemi18-19 8C u vchodu do Stare cisticky18-19 8C v podzemi

Během prohlídky žáci proběhli i původní stokou (nefunkční). Pro zájemce o historii technických staveb a zvláště pražské kanalizace byl připraven historický filmový dokument Muži pod Prahou, 1947.

napsala Hana Kozelková