Soutěž mladších žáků v miniházené o Pohár Věry Čáslavské

Není důležité vždy zápas vyhrát, ale zahrát si, změřit síly s ostatními sportovci a hlavně zúčastnit se.

Tak tomu bylo i u našeho družstva malých házenkářů ze 4. a 5. tříd ZŠ Bílá. V pátek 23. 11. 2018 v 8.00 hodin naše 10 členné družstvo ve složení Jan Bergner (kapitán), Sebastian Momado (brankář), Daniel Kyzlink, Matyáš  Pasternak, Kryštof Malý, Marko Šaljič, Marek Šarf, Jana Akrmanová, Nina Hrubá a Jana Bittnerová vyrazilo do nafukovací haly Dukly Praha Na Julisce poblíž naší školy.

Hned na první zápas  jsme si vylosovali silného protivníka ze ZŠ Emy Destinové. V prvním poločase se hráči našeho družstva museli nejdříve sehrát, ale v druhém poločase hra byla plynulejší, přihrávky a střelba na bránu přesnější a naše družstvo mělo jasnou převahu. Výsledek se nám podařil dotáhnout na skóre 8:9 (jednu jasnou branku rozhodčí neuznal).

Další zápas s družstvem ZŠ Věry Čáslavské skončil 8:10 a v posledním zápase mělo naše družstvo opět jasnou převahu, hráči byli sehraní, bojovali srdcem a bili se jako lvi do poslední minuty celého zápasu a porazili družstvo ZŠ Marjánky 15:3.

I když naše družstvo nezvítězilo a skončilo na 5. místě, zaslouží si velkou pochvalu za reprezentaci naší školy a hlavně za pěknou a rychlou hru v duchu fair play.

fotografie zde                                            napsala Eva Koucká