Návštěva Dílny Eliáš 29.11.2018

Ve čtvrtek 29. 11. jsme navštívili s vybranými žáky 4. tříd Dílnu Eliáš, kde mohou lidé s různým typem zdravotního postižení uplatnit své dovednosti, dále se rozvíjet a najít sociální začlenění.

Dílnu pravidelně podporujeme a klienti nás už jednou ve škole navštívili. Tato návštěva je pokračováním naší dlouhodobé spolupráce, kterou chceme podporovat setkávání různorodých lidí.

18-19 dilna Elias 118-19 dilna Elias 218-19 dilna Elias 318-19 dilna Elias 4

A jak vypadala návštěva pohledem dětí?

„Byla jsem v Dílně Eliáš. Když jsme přišli, tak všichni spolu zpívali, potom jsme si vyzkoušeli vyrobit z keramiky sošku a svíčku. Bylo to fajn.“

„Přišli jsme do Dílny, lidé se nám představili a my jim. Pak nás požádali, ať si s nimi zazpíváme. A pak jsme začali vyrábět. Vyráběli jsme sošky a svíčky. Když jsme dodělali svíčky, mohli jsme si pohladit kočku. Nakonec jsme si mohli vybrat drobné dárky.“

„Vyráběli jsme zde z keramiky, plnili jsme formičky, a svíčky z vosku. Bylo to tam super.“

„Moc se mi to líbilo, určitě tam půjdeme s rodinou.“

„Líbilo se mi, jak jsme tam pracovali. Byl to dobrý pocit, že můžu někomu pomáhat. Mají tam hodně hezké věci a myslím si, že se hodně snaží. Vyšel jsem s úsměvem a kdyby se mě někdo ptal, jestli tam má jít, tak bych řekl, že ano.“

napsali žáci 4. B a 4. C