Trénink s mistry a vicemistry světa na ZŠ Bílá

18-19 florbal-fin-swe2Ve středu 5. prosince proběhla na naší škole nevídaná akce. Přišli nás navštívit úřadující mistři světa ve florbalu z Finska a jejich kolegové, vicemistři ze Švédska. A to vše díky našemu bývalému kolegovi Michalu Pitínovi, který v současnosti pracuje na finské ambasádě, a zástupci ředitele Petru Koreckému, kteří společně pro děti akci zorganizovali.

Přestože ve středu měly oba týmy volný den, přišli někteří hráči rozdávat florbalovou radost do naší školy. Po úvodním přivítání zůstali Finové, jako úřadující mistři světa, dole ve velké tělocvičně :-) a Švédové se přesunuli do naší Auly. A pak už se to rozjelo. Přes 30 žáků, mezi nimiž nechyběly ani dívky, se zapojilo do tréninku se šampióny. V Aule pod vedením švedského reprezentačního trenéra, v tělocvičně pod vedením samotných finských hráčů. Přihrávalo se, střílelo se, kombinovalo se, brankáři ani hráči si nestačili vydechnout. Ale nikdo z nich, ani ti nejmenší ze 3. ročníku, si nestěžovali a makali po celou dobu naplno. A divíte se? Vzdyť trénovat se svými idoly se nepovede každý den!

A jaké že to tedy bylo? O tom si udělejte obrázek sami - klikni zde

Moc děkujeme hráčům
Finska: Mikko Leikkanen, Joonas Pylsy, Ville Lastikka a Sami Johansson
Švédska: Alexander Galante Carlström, Johan Samuelsson, brankáři Måns Parsjö-Tegnér