PYTHAGORIÁDA - školní kolo matematické soutěže

V týdnu od 26. do 30. listopadu proběhla v naší škole matematická soutěž "Pythagoriáda", které se zúčastnili všichni žáci 6. - 8. ročníku. Žáci řešili celkem 15 úloh spíše obtížnějších na logické uvažování a postřeh, než na vlastní výpočet.

Za 6. ročník získávají diplom a možnost postoupit na jaře do obvodního kola: Kristina Rieglerová, Tamara Sopoligová, Kamila Tkadlecová a Dorota Hronková. Dále diplom za nejlepší výsledek ve třídě 6.B získává Zuzana Čiberová.

Ze 7. ročníku diplom a možnost postupu do obvodního kola získávají: Vít Prokop, Matěj Dejl, Mikuláš Zahořík, Gabriela Stamenova a Tomáš Čáha. Dále diplom za nejlepší výsledek ve třídě 7.B získává Martin Radev.

Všem nejúspěšnějším řešitelům gratulujeme a držíme palce v obvodním kole. Termín obvodního kola žákům oznámíme, jakmile s ním budeme seznámeni.

Žákům 8. ročníku se letos v soutěži bohužel nedařilo.

Za organizátory soutěže Lenka Podzimková a Juliána Brodská