Astronomická olympiáda - školní kolo

V týdnu od 10. do 13. 12. proběhlo v naší škole školní kolo Astronomické olympiády, které se zúčastnili všichni žáci druhého stupně ve svých hodinách fyziky. Soutěž má nový organizační systém, žáci si potřebné údaje vyhledávají na internetu a zpracovávají je, takže znalosti nejsou apriori nutné.

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií - GH pro žáky 6. - 7. ročníku, EF pro žáky 8. - 9. ročníku. Každá skupina měla jiné zadání.

Za kategorii žáků 6. - 7. ročníku se zúčastnilo celkem 127 žáků, z toho 113 úspěšných řešitelů (získali aspoň 20 bodů z 50 možných) má právo postoupit do krajského kola. V této kategorii se zcela neuvěřitelně dařilo žákům 7.A, kteří obsadili 13 z 15 prvních míst. Absolutním vítězem kategorie je Thomas Donadello, kterému do plného počtu chybějí jen 2 body, protože si úlohy vůbec nevšiml. Na 2. - 7. místě se ziskem 47 bodů jsou Barbora Lambojová ze 6.A, Tomáš Čáha, Norbert Marášek, Ondřej Tůma, Erik Urbánek, Adam Večerka, se 46 body Daniel Jindra ze 6.A, dále Matěj Dejl, Lukáš Mrkvička a Adam Žofčák. Další diplomy získávají žáci za nejlepší výsledky ve své třídě: 6.B - Anna Jenčková, Zuzana Čiberová, 6.C - Dorota Hronková, Petr Mader, 7.B - Anna Sejkotová, Viktorie Vítová, 7.C -Barbora Klimešová, Vít Prokop a ještě Viktoria Popovics za 3. nejlepší výsledek v 6.A.

Za kategorii žáků 8. - 9. ročníku se zúčastnilo celkem 112 žáků, z toho 28 úspěšných řešitelů (získali aspoň 20 bodů z 50 možných) má právo postoupit do krajského kola. Toto kolo bylo výrazně obtížnější, žáci dosahovali výrazně nižších bodových zisků. Jakkoliv to z výsledkové listiny na první pohled není zřejmé, žáci 9.A i 9.B mají naprosto stejný průměrný bodový zisk za třídu.

Nejlépe se dařilo Eliáši Michalovi se ziskem 32 bodů, Kamile Pazderkové se 30 body, Marku Švejdovi s 29 body, s 28 body na 4. - 6. místo se dostal mezi deváťáky i žák 8.A Jakub Yamato, dále Šimon Opočenský, Martin Rada, 27 bodů získala Tereza Skopcová, 26 bodů Veronika Čermáková a Michaela Jahodová, první desítku se ziskem 25 bodů uzavírá Šimon Hořt. Dále diplom získávají za nejlepší výsledek ve třídě Anna Raimanová ze třídy 8.B a Patrik Klouda ze třídy 8.C.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Za organizátory soutěže Lenka Podzimková a Jiří Tomčala

Vyberte položku, kterou si chcete přečíst.

Zpráva se poslala.