Hravé odpoledne dětí ŠD ve školní kuchyňce

V zimních měsících jsme se ve ŠD zaměřili na zdravé stravování bez zbytečných tuků a cukrů.

V prosinci 2018 malí kuchtíci a kuchtičky na „Kroužku vaření“ se naučili připravovat „Vánoční bramborový salát s kořenovou zeleninou, vejci a zakysanou smetanou“.

Každý si připravoval salát sám, oloupal brambory, nakrájel uvařená vejce a zeleninu, spojil smetanou a dochutil podle sebe.

V lednu 2019 jsme se opět sešli ve školní kuchyňce, abychom tentokrát připravili „Těstovinový salát se šunkou, hráškem, bylinkami a ochuceným bílým jogurtem.“ Děti se naučily správně vařit těstoviny, krájet připravené suroviny, správně dochucovat a jídlo nepřesolovat.

Příprava obou salátů děti odpoledne zabavila, byly hrdé na své výrobky a odnášely si saláty domů na ochutnání.

Již se těšíme na další „Kroužek vaření“, který bude v únoru 2019 po jarních prázdninách. Tentokrát trochu zhřešíme, protože budeme připravovat, zdobit a péct „Medvědí sušenky na špejli“.

fotky z kuchyňky otevřete zde                    Dobrou chuť přeje Eva Koucká