Sobota na lyžích 12. ledna 2019

Akci jsme uspořádali pro rodiče a jejich děti další ze sobot za školou, tentokrát sobotu na lyžích.

Účastnilo se jí 57 žáků, rodičů a učitelů a pohodlně jsme tak zaplnili autobus. Ráno jsme si museli trochu přivstat, abychom byli na lyžování včas. K lyžování jsme vybrali již osvědčené lyžařské středisko Paseky nad Jizerou, které vyhovuje z hlediska náročnosti sjezdových tratí, kvalitou služeb i cenou jízdenek.

Sněhový příval v posledních dnech a upravené sjezdovky zaručovaly kvalitní lyžování. I předpověď na sobotu byla velmi příznivá. Na Paseky jsme se však nedostali.

2 km před cílem nás zablokoval autobus, který sjel na krajnici a nemohl vyjet. Mezitím se již na Pasekách zcela zaplnilo parkoviště a další busy již nepřijímali.

Při sjezdu do údolí jsme před Jabloncem nad Jizerou narazili na sjezdovku Kamenec, kde jsme po krátké konzultaci s rodiči vystoupili a jali se lyžovat.

Sjezdovka cca 1200m dlouhá byla docela příjemná a strávili jsme na ní tak celý den. Většina účastníků byla velmi natěšena na lyžování, neboť to byla jejich letošní první zkušenost. Před polednem mohli rodiče svěřit zhruba na hodinku své děti zkušeným instruktorům Báře, panu řediteli Molčíkovi a panu zástupci Koreckému. Pro menší zájem byla vytvořena však pouze jedna skupina. Účastníci lyžování mohli využít službu k občerstvení v bufetu pod sjezdovkou i na horní stanici. Bylo skromnější než na Pasekách, ale stačilo.

I když bylo dost teplo, tak sjezdové tratě zůstaly poměrně kvalitní až do večera. Brzy bylo po šestnácté hodině, ale rodičům ani dětem se kupodivu ani nechtělo domů. Všichni byli nesmírně spokojeni a první letošní lyžování si opravdu užili. Vládla skutečně skvělá přátelská atmosféra.

Skončili jsme všichni zdraví, udělali závěrečnou fotečku, sbalili lyžařské vybavení a vydali se k domovu. Ke škole jsme dorazili kolem sedmé spokojeni a příjemně unaveni.

fotografie otevřete zde                              napsal Petr Korecký