ÚSPĚCH V OBVODNÍM KOLE FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDY

Ve středu 3. dubna 2019 proběhlo nově v Gymnáziu Nad Alejí obvodní kolo fyzikální olympiády. Vzhledem k nešťastnému termínu krátce před přijímacími zkouškami žáků 9. ročníku se akce zúčastnili za naši školu pouze dva žáci z 8. ročníku.

Jak Alexandr El Tohami, tak Daniel Ciněk vybojovali diplomy úspěšných řešitelů fyzikální olympiády. Alexandr dokonce dokázal "přeskočit" svými výsledky polovinu studentů Gymnázia Nad Alejí.

Oběma žákům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. Diplomy za fyzikální olympiádu letos prvně zajišťuje DDM Prahy 6, tak snad se k úspěšným řešitelům brzy dostanou.

Od příštího školního roku bude mít obvodní kolo fyzikální olympiády termín v lednu, aby se jí mohli účastnit i žáci 9. ročníku a aby mohli obdržet diplomy k použití v přijímacím řízení na střední školy.

Za organizátory soutěže

Lenka Podzimková