3.C na Benecku

18-19 pobytovy kurz 3C 05aV pondělí 6.5. jsme vyrazili směr Krkonoše. Slunce svítilo, pan řidič jel ohleduplně, silnice se začaly klikatit a stoupat do kopce a nahoře se tyčil hotel Žalý.

Pobyt jsme zahájili obědem a vydali se na průzkum do Benecka. Cestou jsme potkali osm zvířat (dřevěných) a vymysleli o nich pohádku. Večer jsme zahájili tradici každodenních kvízů, takže jsem museli být celý den pozorní, protože jsme nevěděli, co nám paní učitelka připraví. Pak jsme si užívali krásných čistých pokojů a trávili výbornou večeři.

V úterý jsme využili místních linkových autobusů a vyrazili do Jilemnice, tam nás čekala předem objednaná prohlídka muzea a zámku. Zjistili jsme, že hrabě Harrach se už mohl na svém zámku sprchovat teplou vodou, a že také díky němu stojí v Praze Národní divadlo.

Ve středu jsme hned ze snídaně běželi do centra Benecka zdobit trička. Odpoledne jsme si zaběhli Charitativní běh pro Prahu 6, všichni běželi jak o život, a pak jsme si hráli venku.

Čtvrteční ráno nás přivítala změna počasí, takže místo celodenního výletu jsme vyráběli Krakonoše, skládali básně a učili se o lese. Odpoledne jsme po červené vyrazili na rozhlednu Žalý, která byla bohužel kvůli počasí zavřená. Po návratu vypukla příprava na večerní 3.C má talent, porota si chystala slavnostní oblečení a bodovací čísla, učinkující pilně trénovali a sbírali odvahu vystoupit před spolužáky. Vše se povedlo, byli jsme svědky nečekaných výkonů a diváci šíleli a porota musela vytáhnout všechny trumfy z rukávu.

V pátek dopoledne jsme se chvilku věnovali prvouce, děti ve skupinkách vytvářely prezentace, odpoledne se počasí umoudřilo, tak jsme neváhali a vyrazili na naše oblíbené místo do lesa, hrát fotbal a na schovku, loupežníky, stavět domečky … a pak už jen rychlá sprcha a výroba vlajek a chystání se na zahájení MS v hokeji. I díky nám Češi porazili Švédy.

Sobota ráno byla slunečná a bylo potřeba se rozloučit s naším lesním oblíbeným místem. Po poledním klidu nás čekala šifra po hotelu, luštění a pantomima. Večer jsme vyhodnotili pobyt, odměnili všechny, protože všichni jsme si to zasloužili. Pak už nás čekalo balení kufrů a hurá na Česko – Norsko. Šťastni po další výhře jsme mohli jít spokojeně do hajan a těšit se domů.

fotogalerii otevřete zde                  Iva Landgráfová, Kateřina Tesařová