Dáme si ve školní družině „PIZZU“ ?

V pondělí 27.5. 2019 odpoledne se naposledy v tomto školním roce sešlo asi 20 malých  kuchtíků a kuchtiček  ze školní družiny ve školní kuchyňce, aby připravili svoje nejoblíbenější jídlo z italské kuchyně „PIZZU“, plnou dobrot podle chuti a výběru dětí.

Nejdříve si všichni z těsta udělali malý bochánek, ze kterého pomocí válečku na nudle vytvořili kolo. Pak potřeli pizzu olejem, kečupem a trošičku posypali česnekem. Kdo byl hotový, mohl začít pokládat na pizzu šunku, zeleninu a uvařená vejce. Nakonec každý podle chuti pizzu posypal nastrouhaným sýrem a pizzovým kořením a dal péct do trouby.

Asi po 20 minutách jsme s dětmi začaly z trouby vyndavat lahodné krásně vonící pizzy. Každý si pizzu dal na tácek a pyšně si ji odnášel domů na ochutnání nebo si ji hned snědl, protože nemohl odolat, její krásné vůni.

fotky z pečení otevřete zde                 Dobrou chuť přeje Eva Koucká