ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

18-19 cesky den 1Rakovina dřímá v každé rodině. Téměř každý z nás má v širší rodině někoho, kdo onemocněl touto zákeřnou chorobou.

Je to novodobý strašák, se kterým se ale dá při včasné diagnóze v mnohých případech úspěšně bojovat. Proto jsme před několika lety ochotně přijali nabídku Ligy proti rakovině Praha, aby se žáci naší školy aktivně zapojili do každoročně pořádané charitativní sbírky Český den proti rakovině. Akce se setkala s pozitivním ohlasem a dnes je z ní už pěkná tradice.

Ani v tomto roce se žáci devátých tříd  nenechali zahanbit. S předstihem dostali instrukce, jaká pravidla pro sbírku platí, seznámili se s letošním tématem, tj. nádorová onemocnění plic, a pak nastal den s velkým D, středa 15. května. Počasí se pokusilo zchladit nadšení dobrovolníků deštěm a nízkými teplotami, ale bezúspěšně. Všichni deváťáci dorazili včas, někteří si dokonce přivstali a byli ve škole už krátce po sedmé hodině ranní. Pak to šlo ráz na ráz - žlutá trička, žluté kytičky, vaky na peníze, letáky a vzhůru do ulic. Během dopoledne se jim podařilo prodat přes 3000 kytiček, a vybrali tak na dlouhodobé programy Ligy proti rakovině 83 223,- Kč. Utržené peníze přispějí např. ke zlepšení kvality života onkologicky nemocných, na podporu výzkumu nebo na přístrojové vybavení onkologických pracovišť.

18-19 cesky den 2 Spolupráce s organizačním týmem Ligy proti rakovině byla výborná, naši dobrovolníci skvělí. Také musíme poděkovat našim milým kolegyním a kolegům, kteří předem mladší žáky seznámili s probíhající akcí a tolerovali středeční vpád žlutých triček na území školy.

Jsme přesvědčeny, že tato akce má smysl nejen díky získaným finančním prostředkům, ale také je pro dobrovolníky cennou zkušeností v oblasti lidské komunikace a interakce.

Za organizační tým třídních učitelek 9. tříd (O+O)

Olga Jarčíková