Pečení „Medových perníčků z pouti“ ve školní družině

19-20 peceni pernicku SD 30aV pondělí odpoledne 16. 9. 2019 opět zahájil svou činnost oblíbený družinový kroužek vaření.

Přihlášené děti z 1. a 2. tříd se sešly ve školní kuchyňce, proměnily se v malé kuchtíky a kuchtičky, aby připravily, upekly a ozdobily „Medové perníčky z pouti“.

Pod vedením velkých kuchařek Bláži a Evy se nejdříve všichni seznámili se školní kuchyňkou a prohlédli si její zařízení a vybavení. Poučili se o bezpečnosti a vysvětlili postup práce při přípravě pokrmu podle jednoduchého receptu. Potom se všichni pustili do práce.

Děti se rozdělily do 5 skupin, připravily si nádobí, rozválely plát perníkového těsta a vykrajovaly srdíčka. Pak je dávaly na plech a pekly v troubě. Po upečení si každý kuchař srdíčka nazdobil vyšlehaným bílkem a lentilkami podle vlastní fantazie.

Po dobu pečení si děti krátily čas vybarvováním a vymýšlením vzorů na perníčcích z papíru.

Na závěr našeho pečení stačilo už perníčky naskládat na tácky, ochutnat a voňavou pochoutku si odnést domů.

fotogalerii otevřete zde                  Dobrou chuť přeje Eva Koucká