Výroba ručního papíru - výtvarná sobota 5.10.2019

Sobota 5. října byla důkazem, že se přiblížil sychravý podzim. Pršelo, ale nám to nevadilo.

Měli jsme totiž jiný plán - přenést se do doby, kdy se papír ještě vyráběl ručně. Nemuseli jsme naštěstí cestovat několik století zpět, stačilo se dopravit do naší školy na výtvarnou dílnu.

O půl desáté se náš výtvarný ateliér zaplnil do posledního místečka. S dětmi dorazili maminky a tatínkové, všichni vybaveni elánem a starými novinami. Zbytek potřeb byl k dispozici ve škole, a tak tvoření mohlo začít. Stříhalo se, namáčelo, mixovalo, nalévalo, barvilo a sušilo. Pracovní nasazení se střídalo s chvilkami oddechu u čaje a dobrot a kolem poledne bylo hotovo.

Každý si odnášel domů několik kusů krásného a zaručeně originálního ručního papíru, který může využít například na jmenovky na vánoční dárky nebo na přáníčka. Bonusem navíc je, že jsme zrecyklovali starý papír.

Děkujeme za hojnou účast a těšíme se na shledanou příště.

fotogalerii otevřete zde              Mirka Čejková a Olga Jarčíková