Voňavé podzimní pečení ve školní družině

V pondělí 14. 10. 2019 odpoledne se opět sešli ve školní kuchyňce naši malí kuchtíci a kuchtičky z první třídy, aby tentokrát připravili a upekli „Popelčiny podzimní mrkvance“.

Děti se rozdělily do 5 skupin. Dále dostaly recept na „Mrkvance“ a společně si ho přečetly a vysvětlily pracovní postup.

Pak následovalo vážení surovin, příprava nádobí a hlavně nastrouhání mrkví a sýru. Takové strouhání vyžadovalo patřičnou zručnost. Všichni museli dávat pozor, aby se o struhadlo nezranili.

Když mísy byly plné nastrouhané mrkve a sýru, přidali jsme trochu polohrubé mouky, soli, okořenili indickým kořením a vypracovali těsto. Pomocí lžíce děti kladly těsto na plech ve tvaru malých hromádek. Pak daly plech do trouby a upekly mrkvance dozlatova.

Asi nejdelší dobou pro všechny děti bylo čekání, než se mrkvance upekly. Čas si krátily vybarvováním pohádkové Popelky nebo podzimních listů.

Všem se sbíhaly sliny, jak se z trouby linula vůně pečených mrkvanců.  Ale každý byl odměněn, když si své dílo pyšně nesl domů, aby mohl všem dát ochutnat.

fotogalerii otevřete zde                         Dobrou chuť přeje   Eva Koucká