Halloweenské strašidelné odpoledne ve školní družině

19-20 Halloweenske strasidelne odpoledne ve SD 32  kopieI když Halloween není český svátek, přesto ho ve školní družině rádi slavíme. Před podzimními prázdninami si děti přinesly do školní družiny dýně různých velikostí a tvarů.

S pomocí vychovatelek je vydlabaly a vyřezaly jim obličeje. Dýňovými strašidly vyzdobily školní zahradu „Na Kocínce“, kde 24. 10. 2019 tradičně proběhl halloweenský  rej v maskách.

Děti se oblékly do strašidelných kostýmů čarodějnic, duchů, upírů, kostlivců, strašidel a dalších příšer, pomalovaly si obličej nebo si nasadily masku a strašidelný rej v rytmu DISCO začal.

Pak se soutěžilo v letu na koštěti, v přetahování lanem a ve střelbě míčem do začarovaného kruhu. Kdo chtěl, mohl si namalovat nebo vybarvit strašidelný obrázek a všichni si mohli sáhnout do tajemné krabice s hrůzostrašným překvapením.

Na závěr si děti pochutnaly na pavoučích mufinách a dalších sladkostech. No, byl to vskutku mazec, se strašidly tanec a sladkými  mňamkami nakonec.

Všichni jsme si Halloween báječně užili a již se těšíme na další podobnou akci školní družiny.

Se strašidelným pozdravem       Eva Koucká        fotogalerii otevřete zde