Florbalová sobota 16.11.2019

19-20 florbalova sobota 0116. listopadu 2019 jsme uspořádali pro rodiče, jejich děti a kamarády jejich dětí již tradiční florbalovou sobotu.

Celkem se turnaje účastnilo 10 družstev, pět v kategorii prvního stupně a rovněž i pět v kategorii druhého stupně. Hrálo se znovu v trojicích na malé branky podle pravidel florbalu v obou tělocvičnách naší školy. Ve velké tělocvičně byly pak použity florbalové mantinely.

Utkání rozhodovali zástupce ředitele školy Petr Korecký, (Korda) a již také tradičně Tomáš Březina, tatínek.  O zázemí turnaje se starala paní učitelka Dana Gazdová.  Rodiče se postarali o občerstvení.  Na chodbě školy před kuchyňkou se objevily koláče, buchty, bábovky, rolády a další dobroty. Nechyběl dostatek pití a pro dospělé čaj a káva.

Po úvodním nástupu v 9:10 a přivítání družstev byly upřesněny některé pokyny. Souboje ve skupinách začaly kolem  9:30. Hrálo se tentokrát 2 x 7 minut hrubého času a každé družstvo absolvovalo 4 utkání. Rodiče svědomitě hlídali prostor před brankou, trpělivě nahrávali svým ratolestem, udělovali rady a týmy se postupně sehrávaly. Mnohdy nechyběly emoce ani tvrdé střety. Vše nakonec ale probíhalo v duchu fair play. Turnaj skončil kolem poledne.

19-20 florbalova sobota 0219-20 florbalova sobota 0319-20 florbalova sobota 04Proběhla krátká přestávka a pak ještě společné exhibiční utkání mladších a starších dětí. Pak již následovalo závěrečné vyhlášení výsledků a odměny.  První místo na prvním stupni získalo družstvo se zajímavým názvem Mimoni,  na druhém stupni to pak byla Kopyta. Vítězná družstva dostala diplomy, všechny děti obdržely za své snažení barevný florbalový míček. Účastníci při závěrečném nástupu ocenili potleskem organizátory soutěže, rozhodčí i vlastní fair play působení. Děti pak s rodiči pomohly uklidit obě tělocvičny, chodbu a turnaj tak definitivně skončil.

Děkuji Tomášovi za pomoc při rozhodování, rodičům za to, že připravili a donesli pestré a chutné občerstvení a Daně za to, že se postarala o zázemí všech účastníků. Turnaj se opět velmi vydařil.  Všichni byli spokojeni.

Získali jsme další podněty i zkušenosti. Ideální počet družstev pro turnaj je pět na prvním i pět na druhém stupni a i čas 2 x 7minut na utkání je dostačující.

Podobný turnaj budeme určitě v dalších letech organizovat.

napsal Petr Korecký