Adventní zájezd do Míšně

.

19-20 MeissenAdventní čas patří k nejkrásnějším v roce. Jak ho prožívají naši západní sousedé?

Lepší než si o tom jen povídat je zažít to na vlastní kůži. Proto paní učitelka Mikešová zorganizovala pro své nadšené němčináře jednodenní výlet do nedaleké Míšně. Cílem bylo nasát předvánoční atmosféru, pocvičit se v německém jazyce a také se něco nového dovědět.

Vyrazili jsme v úterý 10. prosince autobusem s naším milým průvodcem Jirkou, který nás věrně doprovází již řadu let nejen na jednodenních výjezdech, ale i na týdenních jazykových pobytech ve Spolkové republice Německo a vždy má vše vzorně zajištěno.

Naše první kroky v Míšni vedly do Porzellan - Manufaktur Meissen. V tomto zajímavém muzeu jsme se seznámili s výrobky nejstarší evropské manufaktury na výrobu porcelánu, ale také s názornými ukázkami toho, jak se tato křehká krása vyrábí. Při pohledu na ceny ručních výrobků nám bylo jasné, že tady dárky zřejmě nepořídíme, ale to nám nevadilo.

Další zastávkou byly dvě dominanty města, Míšeňský dóm a architektonicky první zámek v Německu, Albrechtsburg. Není sice tak pěkně zařízený, jak jsme zvyklí z českých zámků, zato jsme si zde užili jiné rozptýlení. Byl jím sál se skvěle navoskovanou podlahou. Krasojízdu v zámeckých nazouvacích pantoflích jsme si nenechali ujít ani my, dospělí.

Pak následovala prohlídka města z téměř ptačí perspektivy a konečně i dlouho očekávané finále - adventní trhy, ochutnávka místních specialit a nezbytný nákup drobných dárků a suvenýrů. S městem jsme se loučili za zvuků slavné míšeňské zvonkohry.

Zájezd se vydařil a děti si užily radost z toho, jak zvládly komunikaci v německém jazyce. Tak zase za rok, případně už v říjnu na týdenním pobytovém kurzu v téže zemi, v jiném městě.

                                               napsala Olga Jarčíková