Olympiáda v anglickém jazyce

Minulý týden na naší škole proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

I.A pro žáky 6.-7. ročníků a II.A pro osmáky a deváťáky. Obou kol se zúčastnilo přes dvacet žáků.

Abychom vybrali ty opravdu nejlepší, nastavili jsme laťku skutečně vysoko: žáci se museli vypořádat s písemným a ústním zkoušením na úrovni B2 (nižší kategorie), případně C1 (ve vyšší kategorii).

Všichni soutěžící se nelehkého úkolu zhostili statečně, ti nejlepší v něm obstáli skvěle.

Na prvních čtyřech místech se v mladší kategorii umístili Jonáš Sivek z 6.A, Boroka Bölönyiová ze 7.A, Lucie Bičišťová ze 7.A a Jakub Kučera z 6.A.

Ve starší katergorii nejlépe obstáli Alexander el Tohami, David Bičiště, Adam Černý a Petr Valeš, všichni z 9.A.

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole, všem soutěžícím děkujeme za nasazení a zájem o anglický jazyk.

Za realizační tým Lukáš Bůžek