Historický úspěch v městském kole florbalu mladších žákyň

19-20 florbal ml zakynePo výrazném vítězství v obvodním kole ve florbalu 6.-7. ročníků děvčata bojovala koncem prosince v celopražské soutěži. Turnaj se konal téměř v domácím prostředí v hale Unihoc na Kotlářce.

Ve skupině děvčata porazila ZŠ Londýnskou 7 : 0, poté však prohrála se ZŠ E. Beneše 2 : 3.

Postup do finálové skupiny si pak zajistila výhrou nad ZŠ Nad Přehradou 4 : 1. Do finále postoupilo 6 družstev.

Nejprve se hrálo ve dvou tříčlenných skupinách. Naše žákyně skupinu vyhrály, když zvítězily nad PJZŠ Horáčkova 4 : 2 a remízovaly se ZŠ Weberova 1 : 1.

Semifinále bylo pro děvčata jednoznačné. Porazila ZŠ Mazurskou 4 : 1.

Finále s Gymnáziem J. Heyrovského bylo velmi vyrovnané a skóre se měnilo na obou stranách. Rozhodla až poslední minuta utkání, kdy nejlepší hráčka celého turnaje Daniela Nováková vsítila vítěznou branku. Děvčata zvítězila 4 : 3 a postoupila tak i na mistrovství ČR základních škol.

Předvedené kolektivní a bojovné výkony jsou velkým povzbuzením do dalšího školního roku.

Pochvalu za vzornou reprezentaci školy si zaslouží:

Ella Norlin ze 6.A, Sofia Almadana, Bára Lambojová a Marie Akrmanová ze 7.A, Denisa Bieberová, Alžběta Koníčková a Eliška Zborníková ze 7.B, Matylda Beránková, Daniela Nováková a Kateřina Šebrlová ze 7.C

Napsal Petr Korecký