Úspěch našich žáků z 5.A na „Pražském přeboru školních družstev v šachu“

19-20 Prazsky prebor v sachu 2020V pondělí 3.2.2020 se naši žáci z 5.A zúčastnili „Pražského přeboru školních družstev v šachu“. Turnaj probíhal v ZŠ u sv. Štěpána na Praze 2.

Slavnostně byl zahájen v 8:00 hod. starostkou Prahy 2 Mgr. Janou Černochovou a ukončen kolem 17:00 hod.

Hrálo se ve 3 kategoriích (1. žáci 1. -5. ročníku ZŠ, 2. žáci 6. – 9. ročníku ZŠ , 3. studenti SŠ). Celkem soutěžilo asi 400 hráčů.

Naše družstvo ve složení : Max Hozda (kapitán), Jakub Pilát, Jan Ota, Vojtěch Brabec a Mikuláš Horák sehrálo 7 partií v určitém časovém limitu.

Hrálo se podle švýcarského systému na 7 kol hraných podle pravidel FIDE pro rapid šach.

V 1. kategorie žáků 1. – 5. ročníku bylo každé kolo turnaje losováno počítačem ze 44 zúčastněných škol. Kapitáni družstev určovali pořadí na jednotlivých šachovnicích.

Naši šachisté opět hráli výborně, s rozvahou, klidem i zápalem. Od 1. do 6. partie si drželi pořadí od 3. – 6. místa.

Pak následovala 7. partie, kde získali menší počet bodů a celkově se umístili na krásném 14 místě ze 44 škol.

Byl to velký úspěch, kluci samozřejmě usilovali o lepší umístění, ale byla zde velká téměř profesionální konkurence. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a uznání  za vzornou reprezentaci naší školy.

napsala Eva Koucká