Sobota na lyžích 15. 2. 2020

19-20 Sobota na lyzichSobotu na lyžích pro rodiče a jejich děti se nám podařilo uskutečnit na poslední chvíli 15. února 2020. Pro nedostatek sněhu v letošní zimní sezoně to byl náhradní termín za 11. ledna. Přesto se lyžování nakonec po četných odhlášení a opětovnému dohlášení zájemců účastnilo 44 žáků, rodičů a učitelů. Ti však nemuseli vůbec litovat.

Ráno jsme si museli opět trochu přivstat, abychom byli na lyžování včas. Odjezd v 6:45 všichni zvládli. K lyžování jsme vybrali již osvědčené lyžařské středisko Paseky nad Jizerou, které vyhovuje z hlediska náročnosti sjezdových tratí, kvalitou služeb i cenou jízdenek.

Cesta busem byla velmi příjemná. Nikomu se už ani nechtělo dospávat. Po krátké zastávce na benzínce za Turnovem jsme těsně po deváté dorazili na Paseky.
Rychle nakoupit permanentky a hurá na lyžování.

Poprvé jsme si mohli vyzkoušet novou čtyřsedačkovou lanovku, které plně vyhovovala kapacitě sjezdovky. Sníh byl celou dobu sice dost vlhký, ale lyžařům to vůbec nevadilo.

Po dopolední mlze se po obědě přidalo i sluníčko, a tak lyžování bylo o to příjemnější. Poledne strávila většina účastníků v horské restauraci Na Perlíčku – Prdek. Po příjemně stráveném obědě pak účastníci v klidu a pohodě pokračovali v lyžování. Mnohým se v 16:00 ani nechtělo končit.

Všichni byli nesmírně spokojeni a toto opožděné letošní lyžování si báječně užili. Vládla skutečně skvělá přátelská atmosféra. Skončili jsme všichni zdraví, udělali závěrečnou fotečku, sbalili lyžařské vybavení a vydali se k domovu.

Ke škole jsme dorazili před sedmou spokojeni a příjemně unaveni.

napsal Petr Korecký