Organizace výuky od 14.10.2020

Vážení rodiče,

Informujeme vás, že škola na základě opatření vlády přechází na distanční výuku, a to pro všechny třídy a všechny ročníky bez výjimky. V provozu zůstává prozatím jen MŠ.

V tuto chvíli je uzavření škol vyhlášeno na období od středy 14.10. do 1.11.2020. Distanční výuka bude probíhat od středy 14.10. do pátku 23.10.2020. Na týden od 26.10. do 30.10. vyhlásilo MŠMT‚ prodloužení podzimní prázdniny. Vaše děti by se měly do školy opět vrátit v pondělí 2.11.2020, pokud nebude vyhlášeno další opatření vlády.

Od středy 14.10.2020 tedy škola přechází na distanční výuku.

Učitelé budou zadávat úkoly prostřednictvím Google učebny a zároveň bude probíhat online výuka ve zredukované formě, jak jste již byli informováni. Rozvrh online výuky je k dispozici na webu školy. Žáci dnes byli o přijatých opatřeních informováni prostřednictvím školního rozhlasu a zprávou do Bakalářů. Připomínáme i Vám, že distanční výuka je nyní pro děti povinná a učitelé na on-line výuce budou vést docházku. Absenci na výuce bude nutné omluvit třídnímu učiteli.
Všichni rodiče, kteří se přihlásili k zapůjčení ICT techniky pro své děti, byli včera informováni emailem s pokyny k vyzvednutí.

Školní obědy – školní jídelna je připravena vydávat žákům obědy v období distanční výuky. Přikláníme se však k variantě, abyste děti do školy na obědy neposílali, aby nedocházelo ke zbytečným kontaktům žáků. Pokud však děti na oběd pošlete, školní jídelna vydá obědy do přinesených jídlonosičů. Dětem nebude umožněna konzumace obědů v jídelně školy. Všem dětem dnes byly hromadně odhlášeny obědy. Pokud byste o obědy měli zájem, musíte si znovu aktivně obědy objednat v e-jídelníčku. Oběd na středu 14.10. je možné objednat v úterý do 23.00 hodin, na další dny se objednává standardně do 14.00 předchozího dne.
Děti z prvního stupně si mohou vyzvedávat obědy vždy od 12.00 do 12.45 hodin, žáci druhého stupně od 13.00 do 13.45, pokud by měli žáci výuku i 6.vyuč. hod. mohou si vyzvednout až do 14 hodin.

Držme si vzájemně palce, ať toto nepříznivé období netrvá moc dlouho a ať se nám děti do škol brzy vrátí.

Na závěr bych vám ještě chtěl napsat, abyste se v případě potřeby neváhali obracet na své třídní učitele. Pokud to bude v jejich nebo v našich silách, pokusíme se vám s problémy týkajícími se výuky pomoci.

S pozdravem Martin Molčík, ředitel školy