Skvělá sobota na kolech 3. 10. 2020

20-21 sobota na kolech 01Pravidelně pořádáme akce pro rodiče, děti a učitele „Soboty za školou“. Začátkem října vyjíždíme na kola. Minulý školní rok jsme vzhledem k nepříznivému počasí tuto akci nedokázali uspořádat, proto jsme již navrženou trasu využili letos.

Zpočátku se přihlásil jen malý počet zájemců. Po opakované nabídce se počet zvětšil na 37. Tím se však zkomplikovalo zajištění jízdenek na místo, z kterého jsme se chystali vrátit do Prahy. Nakonec jedna parta odjela v 8:12 z vlakového nádraží Dejvice do zastávky nádraží Řevničov, druhá pak v 9:12 ze stejného nádraží do Nového Strašecí.

20-21 sobota na kolech 02Počasí slibovalo krásný slunečný den. Vlaky jsme se v rouškách během necelé hodiny přesunuli na místa určení. Nakládání i vykládání kol proběhlo bez větších komplikací. Přepravci nám vyšli v maximální míře vstříc, průvodčí byli v obou vlacích velmi příjemné. V klidu jsme se pak mohli připravit na cestu.

20-21 sobota na kolech 03První parta vyrazila v počtu 17 z nádraží Řevničov lesem a dále pak přes rozestavěnou dálnici směrem k Řevničovu. Cesta vedla po lesních cestách, silnicích i polních cestách nádhernou přírodou kolem Třtického rybníka, rekreační oblastí kolem dalšího rybníka Bucek a podél říčky Loděnice, která spojuje další rybníky Punčochu, Mlýnský, Pilský a Červený rybník. Ve vesnici Loděnice se měla setkat s druhou partou, která vyjela o necelou hodinu později z nádraží v Novém Strašecí. Protože se však první parta cestou opozdila, došlo ke spojení obou skupin až v Srbech, kde všichni zastavili na oběd. Zahrádka u restaurace byla plná, a tak se i oběd protáhl. Většině to však nevadilo. Oddělila se pouze jedna rodina na elektrokolech, která do Prahy pospíchala na svoji soukromou akci.

20-21 sobota na kolech 04Po obědě pokračovali všichni společně pod vedením pana ředitele Molčíka. Cesta vedla většinou po cyklostezkách, ale zajeli jsme i na okraj Kladna k vlakovému nádraží, kde se od skupiny oddělila maminka a tři děti. Jeli totiž již z nádraží Řevničov a trasa pro ně byla už přece jen moc dlouhá. Ostatní pokračovali přes Běloky, Středokluky, Kněževes, Tuchoměřice, Statenice a Černý vůl až na zahrádku pivovaru v Úněticích. Zde všichni načerpali síly k poslední části výletu do Prahy. Poslední část výletu pak vedla Únětickým údolím do Roztok a podél Vltavy až do Dejvic. Někteří najeli výrazně přes 70km.

20-21 sobota na kolech 0620-21 sobota na kolech 0720-21 sobota na kolech 05

Domů se mnozí dostali až za tmy po osmnácté hodině. Často byli velmi unaveni ale spokojeni plni nevšedních zážitků. I letos v tak náročné covidové době nám vše vyšlo: krásné počasí, příjemná občerstvení, dlouhá, ale nádherná trasa.

napsal Petr Korecký