Na výlet do Bruselu v lednu? Proč ne?

20-21 European Parliament building BrusselsVe čtvrtek 14. 1. a ve středu 20.1. mohly zažít třídy 7.B a 7.A netradiční virtuální výlet. Díky platformě ZOOM jsme se podívali přímo za našimi krajany, kteří pracují pro EU v Evropském parlamentu v Bruselu.

V době, kdy jsme odkázáni na distanční výuku byla tato událost vzrušujícím zážitkem.

Pan Jan Řebřina, Markéta Franková a stážistka Kateřina nás přenesli na půdu Evropského parlamentu a povídali nám o Evropské unii, jejím fungování, o práci překladatelů, ale i o památkách, které v Bruselu můžeme najít.

Žáky doprovodily Mgr. Dana Gazdová (třídní učitelka 7.A) a Ing. Olga Novotná (třídní učitelka 7.B), které pilotní projekt v Bruselu na téma EU pro své žáky zařídily. Všichni pozorně poslouchali, a také se mohli ptát.

Posuďte sami a přečtěte si, jak vše probíhalo - text Karly Kázecké k otevření ZDE.

Moc doporučujeme ostatním kolegům a spolužákům.