FLORBALOVÁ SOBOTA 2021

21-22 florbalova sobota 01Po roční pauze jsme uspořádali 13. listopadu 2021 pro rodiče, jejich děti a kamarády jejich dětí již tradiční florbalovou sobotu.

Celkem se turnaje účastnilo pouze 6 družstev, tři v kategorii prvního stupně a rovněž i tři v kategorii druhého stupně. Malá účast byla způsobená obavou z nemoci covid 19 a zřejmě i dlouhodobou absencí tělesné výchovy na školách. Všichni účastníci dodržovali platná hygienická nařízení. Hrálo se znovu v trojicích na malé branky podle pravidel florbalu v obou tělocvičnách naší školy. Ve velké tělocvičně byly pak použity florbalové mantinely.

Utkání rozhodovali zástupce ředitele školy Petr Korecký, (Korda) a již také tradičně Tomáš Březina, tatínek. O zázemí turnaje se starala paní učitelka Lenka Vlasáková.  Rodiče se postarali o občerstvení. Na chodbě školy před kuchyňkou se objevily koláče, buchty, bábovky, rolády a další dobroty. Nechyběl dostatek pití a pro dospělé káva.
21-22 florbalova sobota 0221-22 florbalova sobota 0321-22 florbalova sobota 0421-22 florbalova sobota 05
Po úvodním nástupu v 9:15 a přivítání družstev byly upřesněny některé pokyny. Souboje ve skupinách začaly kolem 9:30. Protože byl menší počet družstev, hrálo se tentokrát 2 x 10 minut hrubého času a každé družstvo absolvovalo 2 utkání. Rodiče svědomitě hlídali prostor před brankou, trpělivě nahrávali svým ratolestem, udělovali rady a týmy se postupně sehrávaly. Mnohdy nechyběly emoce ani tvrdé střety. Vše nakonec ale probíhalo v duchu fair play. Turnaj skončil kolem jedenácté hodiny.

Proběhla krátká přestávka a pak ještě společné exhibiční utkání mladších a starších dětí.

Pak již následovalo závěrečné vyhlášení výsledků a odměny. První místo na prvním stupni získalo družstvo se názvem Páťáci,  na druhém stupni to pak byli Skopčáci pod vedením svého učitele němčiny Ondřeje Tůmy. Vítězná družstva dostala diplomy, všechny děti obdržely za své snažení barevný florbalový míček. Účastníci při závěrečném nástupu ocenili potleskem organizátory soutěže, rozhodčí i vlastní fair play působení. Děti pak s rodiči pomohly uklidit obě tělocvičny, chodbu a turnaj tak definitivně skončil.
21-22 florbalova sobota 0621-22 florbalova sobota 0721-22 florbalova sobota 0821-22 florbalova sobota 09
Děkuji Tomášovi za pomoc při rozhodování, rodičům za to, že připravili a donesli pestré a chutné občerstvení a Lence za to, že se postarala o zázemí všech účastníků. Turnaj se opět velmi vydařil. Všichni byli spokojeni.

Získali jsme další podněty i zkušenosti. Doufáme také, že se situace s pandemií covidu 19 zklidní a v příštích letech se zvětší i počet účastníků turnaje.
21-22 florbalova sobota 1021-22 florbalova sobota 1121-22 florbalova sobota 12
Podobný turnaj budeme určitě v dalších letech organizovat.

napsal Petr Korecký