Projekt Erasmus Plus v Bílé

.

V týdnu od 18.9.2022 do 23.9.2022 jsme přivítali na naší škole učitele a děti v rámci programu Erasmus Plus. 15 dětí přiletělo i se svými učiteli z našich partnerských škol z Walesu, Řecka a Německa na první část programu, který vznikal ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy.

Pět našich deváťáků (W.Gurney, S. Grec, M. Pasternak, K. Bolek a Š. Dufek) dostalo možnost týden studovat na Přírodovědecké fakultě a zapojit se do odborného programu v angličtině. Na společné akce s mezinárodní skupinou se nadšeně přihlásily i další děti. Některé se účastnily vaření mezinárodních pokrmů pod vedením paní učitelky Krajníkové, některé absolvovaly umělecký workshop pod vedením paní učitelky Čejkové a další se zapojily do sportovních aktivit pod vedením paní učitelky Brodské a Novákové.

Část třídy 7.C absolvovala turistický výlet v angličtině s paní učitelkou Gazdovou. Celý projekt vedla a organizovala paní učitelka Podzimková. Mezinárodní skupině se v Praze velmi líbilo.

Na další mezinárodní program ve Walesu se již může těšit 5 vybraných dětí. Dalších 5 dětí dostane příležitost v březnu, a to studovat 1 týden v univerzitním městě Bochum u Dusseldorfu a v květnu se podívá 5 dětí s učiteli na univerzitní kampus v řeckém Thessaloniki.

                                                    napsala Mgr. Dana Gazdová