Na svatého Martina pekla muffiny školní družina

.

22-23 SD muffiny 1S tradicí oslav svatého Martina se sice pojí pečení svatomartinských rohlíčků, ale naši malí kuchtíci ze školní družiny se rozhodli připravit
oblíbené malé bábovičky do dlaně „Muffiny“.

Jsou to takové malé dortíky, původem z anglicky mluvících zemí, které u nás zdomácněly. V pondělí 14.11.2022 odpoledne se děti z naší školní družiny opět
proměnily v malé kuchtíky a kuchtičky a sešly se ve školní kuchyňce, aby se naučily připravovat výborné jednoduché moučníčky na oslavy, k svačině nebo k snídani. Pekli jsme takové „Muffiny po česku“.

Podle jednoduchého receptu si nejdříve kuchtíci a kuchtičky hrníčkovou metodou naměřili a připravili všechny suroviny ( mouku, vejce, vanilku, cukr, olej, kakao, mléko, kypřící prášek, citronovou kůru) a nádobí.
22-23 SD muffiny 222-23 SD muffiny 322-23 SD muffiny 4
Vše smíchali a zpracovali těsto. Pak lžičkou plnili papírové košíčky vložené do formy na muffiny.Ještě zbývalo muffiny ozdobit. Byla připravena nakrájená čokoláda, borůvky, kokos, hrozinky nebo ořechy. Každý si mohl vybrat. Nakonec jsme vložili plechy do trouby a pekli asi 20 minut na 180 stupňů, až voňavé bábovičky byly krásně zlaté.
22-23 SD muffiny 522-23 SD muffiny 622-23 SD muffiny 722-23 SD muffiny 8
Během pečení jsme si přečetli pohádku O čertovi a pokladu, vyrobili a zahráli čertovské pexeso a vybarvili omalovánku k pohádce. Když bábovičky byly upečené, naskládal si je každý na papírový tácek a pak pomohl umýt nádobí a uklidit školní kuchyňku.

Všem dětem se pečení velmi líbilo a již se těší na další prosincové vaření s překvapením.

Dobrou chuť přeje Eva Koucká