Úspěch mladých florbalistů

.

22-23 florbal chlapci divky 01V listopadu probíhaly soutěže mezi školami ve florbalu chlapců a dívek druhého stupně. Všechna utkání se konala v hale ZŠ TGM Ruzyně za účast většiny škol Prahy 6 a 17. Vzhledem k menšímu rozměru hřiště se hrálo s počtem 4 + 1.


V kategorii 8. - 9. ročníků chlapců i dívek se nám nedařilo. Ve čtyřčlenných skupinách jsme postupně prohráli všechny zápasy a nepostoupili tak dále. Dokonce se nám nepodařilo ani vstřelit branku.

Zcela opačná situace však byla v kategoriích 6. - 7. ročníků.
Žáci si vybojovali postup ze skupiny 14. 11., kdy v prvním utkání sice prohráli se ZŠ Emy Destinnové 0 : 2, následně pak porazili ZŠ Věry Čáslavské 4 : 1, a pak i po tuhém boji i ZŠ Jana Wericha 3 : 2. Nejlepším střelcem našeho družstva byl Filip Hrnčíř z 6. B s pěti brankami. Protože ostatní školy zaváhali, postoupili jsme do finále 22. 11.
22-23 florbal chlapci divky 0222-23 florbal chlapci divky 03
Na finále jsme se dostávali velmi složitě z důvodu velkého zpoždění busu číslo 108. Hráli jsme pak dvě utkání za sebou kupodivu obě vítězně. Porazili jsme ZŠ Pod Marjánkou 3 : 1, pak i G Jana Keplera 4 : 1. I finále bylo vyrovnané a velmi dramatické. Podlehli jsme se ZŠ Antonína Čermáka však 2 : 3. Porazil nás hlavně náš bývalý žák Oskar Cibulka, skvělý florbalista, který odešel na ZŠ AČ ze čtvrtého ročníku do fotbalové třídy, autor téměř všech vstřelených branek ZŠ AČ. Nejlepšími střelci našeho týmu byli Mladen Stanev a Vincent Klement ze 7. A. Účastnilo se 16 škol a hrálo se ve čtyřech skupinách. Všichni chlapci si za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu. Skvěle školu reprezentovali: Tadeáš Lamboj z 6.A, Filip Hrnčíř ze 6.B, Petr Vandělík a Eda Sklenička ze 6.C, Sebastian Biglié, Matyáš Jokl, Lukáš Jilemnický, Vincent Klement, Lukáš Pácalt a Mladen Stanev ze 7.A, Tonda Prokeš ze 7.B a Matěj Tichý ze 7.C.

Skupiny děvčat 6 .- 7. ročníků i finále byly rozehrány 23.11. za účasti 9 družstev. Naše děvčata nejprve vyhrála skupinu se ZŠ Emy Destinnové 4 : 0 a také ZŠ Červený vrch 1 : 0, kdy Eva Ilavská ze 7.A rozhodla brankou z půlky 30 vteřin před koncem utkání.

V samotném finále tří družstev děvčata nejprve nešťastně remízovala s nejsilnějším družstvem ZŠ Pod Marjánka 2 : 2, poté až v samotném závěru zdolala ZŠ TGM Ruzyně 3 : 2, kterou celý zápas mohutně podporovali domácí fanoušci. Naše děvčata tak finále získala stejné množství bodů jako ZŠ Pod Marjánka.
O prvenství našeho družstva rozhodlo větší množství vstřelených branek.  Děvčata zdobila obrovská bojovnost a nasazení v průběhu všech utkání. Suverénně nejlepší hráčkou celého turnaje se stala naše Eva Ilavská. Za předvedené výkony si všichni zaslouží uznání a velkou pochvalu.

Příkladně reprezentovaly naši školu: Kája Píšová ze 6.A,  Amélie Bartášková, Bára Benetková, Ella Kratochvílová a Eva Ilavská ze 7.A, Vlaďka Popovitsch, Lea Marášková, Lara Kočanová a Josefína Tučková ze 7.B a Magda Tošnerová ze 7.C.

                                                        napsal Petr Korecký