Severní Dolomity - Lyžování tříd 9.ABC

Před Vánocemi jsme se s našimi žáky z devátých ročníků vypravili na závěrečné lyžařské soustředění, abychom uzavřeli každoroční lyžařské kurzy organizované naší školou. Mnozí s cílem vyzkoušet si první lyžování na velikých horách.

17. prosince s organizačním zajištěním CK Víkend jsme se vydali na cestu. Po celodenní jízdě autobusem jsme dojeli do malého rodinného penzionu. Čekala nás výborná večeře. Posilněni jsme se všichni těšili na následující čtyři dny lyžování.

Každodenní vstávání v 7:00 ráno s cestou do střediska bylo náročné, ale odměna v podobě perfektně upravených sjezdovek stála za námahu. Postupně jsme měli možnost prožít lyžařské dny ve středisku Speikboden, Helm a Plose. Každý den nás ohromovaly úchvatné masivy Dolomitů z různých úhlů pohledu, bílé upravené sjezdovky, příjemná teplota a většinou slunečné počasí.

Poslední den, kdy nám počasí v dopoledních hodinách ukázalo svoji drsnou tvář, jsme sjížděli z lyžařského střediska z vrcholků zalitých sluncem a zdálo se, že se mnohým z nás odjíždí opravdu s pocitem skvělých lyžařských zážitků. Pravděpodobně za odměnu a jako dárek pod stromeček.

Pojďte s námi sdílet tyto chvíle prostřednictvím přiloženého videa.

Poděkování všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh, pomoc a podporu, za bezpečnou dopravu, skvělou atmosféru a přátelské naladění celé náročné akce.

Lyžařským pozdravem všem příznivcům lyžování: SKOL!

Za instruktory: Juliána Brodská, Novotná Olga, Ondřej Tůma