Úspěch mladých futsalistů - bronz

.

22-23 futsal 01Chlapci 6. -7. ročníků se účastnili obvodního kola ve futsalu v hale Scandinávia v Ruzyni. Do soutěže se přihlásilo 12 družstev, a tak nejprve probíhaly boje ve skupinách.

V tříčlenné skupině 16. 2. jsme zvítězili nad ZŠ Pod Marjánkou 3 : 2, následně jsme porazili i ZŠ Emy Destinnové 7 : 1. V zápase o postup do finále jsme pak jednoznačně přehráli i ZŠ TGM Ruzyně 5 : 0.

22-23 futsal 02Na finále 20. 2. jsme nastupovali výrazně oslabeni o dva hráče 6. tříd, skvěle hrajících Jonáše Lamboje a Filipa Hrnčíře, kteří odjeli na lyžařský kurz a pak i o dalšího nemocného hráče, Vincenta Klementa. Protože jsme první zápas s nejsilnějším soupeřem ZŠ Antonína Čermáka prohráli 0 : 4, nezbylo nám nic jiného, než se pokusit získat bronz. Soupeřem nám byla škola ze skupiny ZŠ Pod Marjánkou. I když byly šance na obou stranách, nastřeleny dokonce i 2 tyče, skončil zápas nerozhodně 0 : 0. Při penaltách zazářil náš Adam Fišer, který chytil dvě penalty soupeře. Za naši školu byli úspěšní nejprve Matěj Novák a pak i Mladen Stanev. Vybojovali jsme tedy ke spokojenosti všech hráčů bronzovou medaili.

Zlato získala ZŠ Antonína Čermáka vítězstvím nad ZŠ Věry Čáslavské 4 : 0.

Pochvalu si za bojovnost ve finále zaslouží základní pětka: Adam Fišer, Matěj Novák, Tobias Inggall, Tonda Prokeš a Mladen Stanev. Morální podporou byli pak Matěj Tichý a Matyáš Jokl.

V základní skupině byl skvělý Jonáš Lamboj, výborně zahráli Filip Hrnčíř i Vincent Klement.

Stejné soutěže se účastnili i žáci 8. -9. tříd. Ti nenavázali na úspěch z druhého místa v minifotbalu ze začátku října a po prohře ve skupině 30. 1. se ZŠ Marjánka 0 : 6 a remíze 3 : 3 se ZŠ Červený Vrch nepostoupili do dalších bojů.

                                                                                napsal Petr Korecký