Umíme i házenou – stříbro

.

22-23 hazena 01Na turnaji obvodního kola v házené 8. - 9. ročníků se sešlo na ZŠ Věry Čáslavské šest družstev. Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách každý s každým 2 x 8 minut hrubého času. Měli jsme štěstí na los.

Porazili jsme ZŠ Červený vrch 8 : 3, následně pak prohráli se ZŠ Pod Marjánkou 4 : 6. Protože ale ZŠ Červený vrch porazila ZŠ Pod Marjánkou 6 : 4, tak jsme postoupili na skóre 12 : 9 do finále z prvního místa. To však bylo nad naše síly. Prohráli jsme se ZŠ Emy Destinnové 3 : 7, i když průběh zápasu nebyl tak jednoznačný. Stříbro však bylo velkou odměnou.

22-23 hazena 02Na našich hráčích byla znát absence házené v zimním období. Výhodu měly školy s halou a také školy, kde trénují házenou profesionální trenéři. Naši chlapci však zaslouží pochvalu za bojovný přístup a zlepšení hry především ve finálovém zápase. Vyzdvihnout bych chtěl výkony brankáře Sebastiana Momado a dále pak hráčů Matyáše Pasternaka a Daniela El Tohami.

Školu dále vzorně reprezentovali Daniel Ayaz, Mikuláš Horák, Tonda Dobiáš, Marek Šarf, Tim Vašina, Kryštof Malý, Tomáš Nachtman, Petr Karabinoš, Mikuláš Odehnal a Mikuláš Stojan.

22-23 hazena 03V úterý 21. února se konalo obvodní kolo Poháru Věry Čáslavské v házené žáků 6.-7.ročníků. Turnaje se zúčastnilo šest základních škol z Prahy 6 (ZŠ Bílá, ZŠ Věry Čáslavské, ZŠ Norbertov, ZŠ Červený vrch, ZŠ Náměstí Svobody a ZŠ Pod Marjánkou).

Naši školu reprezentovalo devět žáků 7. tříd (Kryštof Beitl, David Pasternak, Matouš Hronek - 7.A, Matěj Tichý, Tadeáš Janda, Tonda Prokeš – 7.B, Matěj Novák, Adam Fišer, Filip Horáček – 7.C).

Naše mužstvo bylo házenkářsky absolutně nezkušené – nikdo z nominovaných házenou nehraje, a tak byla první zkušenost hodně krutá: pořádající ZŠ Věry Čáslavské jsme podlehli 0:5. Kluci se však v rychlosti seznámili s pravidly a základy taktiky, což se projevilo vynikajícím vstupem do druhého utkání – po 3 minutách jsme vedli 2:0. Nakonec se však projevila kvalita soupeře ze ZŠ Červený vrch a z utkání jsme odešli poraženi 3:11.

Čekal nás tak souboj o konečné páté místo proti ZŠ Norbertov. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, bohužel jsme doplatili na neproměňování jasných šancí a soupeři jsme podlehli těsně 2:4.

Konečné 6. místo tedy vzhledem k výchozí situaci nelze považovat za neúspěch, naopak bych ocenil postupné zlepšení všech zúčastněných hráčů a hlavně jejich chuť a odhodlání poprat se o lepší výsledek.

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy.
                                            napsali Petr Korecký a Ondřej Tůma